Helas položil základ ke tříbodovému zisku už v první půli, kterou ovládl 3:1, po změně stran přidal další čtyři branky. Hattrick zaznamenali jak Jakub Sznapka, tak Zbyněk Špička, zbylou branku přidal Filip Havrda. Domácí korekci zařídil ve 12. minutě Petr Výborný. "Po zlepšeném herním výkonu rozhodly o výsledku naše individuální chyby a neproměňování šancí. Soupeř téměř všechny vytvořené brankové příležitosti proměnil," hodnotil domácí kouč Martin Dlouhý. "Od začátku utkání jsme si šli za svým cílem, tři body jsme potřebovali k umístění na šesté příčce po základní části. To byl náš cíl i před začátkem sezóny. Od první minuty jsme šli vítězství naproti a zaslouženě zvítězili," kontroval lodivod Helasu Tomáš Galia.

Matěj Čapek (hráč, FC Rapid Ústí nad Labem): "Dnešním utkáním pro nás skončila první sezóna v nejvyšší soutěži. I přes to, že jsme prohráli rozdílem šesti branek, nemusíme se za náš výkon stydět i vzhledem k faktu, že nám chyběla řada důležitých hráčů. Pokud bychom byli efektivnější v zakončení a důslednější v obraně, mohl být výsledek přívětivější a utkání dramatičtější. Helas si však svou výhru zasloužil a chtěl bych mu popřát hodně štěstí do vyřazovacích bojů. Jedná se totiž o klub, který dlouhodobě kvalitně pracuje s mládeží, spoléhá se především na své odchovance a touto cestou chce jít i Rapid, což částečně ukázala již tato sezona."

Milan Svoboda (hráč, Helas Brno): "Radujeme se z povinného vítězství, ale hlavně z konečného 6.místa. Nerodilo se lehce. Soupeř hlavně první poločas byl aktivní a hodně nás dostupoval. Jsem rád za dobře zvládnutý druhý poločas a za spoluhráče Zbyňka Špičku a Jakuba Sznapku, kteří nastříleli každý hattrick. Cíl splněn a z každého dalšího hratelně a výsledkově přijatelného zápasu proti Teplicím budeme těžit příští sezónu."

Statistika

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.