Většina z osmi branek padla na gymnáziu až ve druhém poločase. Ten úvodní prohráli domácí trefou Šislera. Po změně stran navýšil vedení Severočechů Žampa, který v minulosti oblékal mělnický dres.

O výhře hostí pak hattrickem definitivně rozhodl Henzl. Jeho střelecké manévry narušil po hostujícím Janáčkovi také domácí Miker, který ve 37. minutě zaznamenal oba úspěchy Mělníka.

Liberečtí si vítězstvím zajistili nakonec šestou příčku, která jim v prvním kole play-off staví do cesty třetí Teplice. Ve hře byla pro oba týmy i druhá Chrudim. Mělnický trenér Jakub Němec už předem označil oby celky za největší favority na titul, mezi kterými si lze jen těžko vybrat.

Jakub Němec, trenér Olympiku: “Do utkání jsme šli z náročnější přípravy a to se asi projevilo ve druhém poločase, kdy nám trošku došly síly. Chtěli jsme si v utkání vyzkoušet nějaké herní varianty, první poločas se hra dařila, byli jsme aktivnější a vytvořili jsme si dost brankových příležitostí. Bohužel nás opět zklamala koncovka. Naopak Liberec využil ke skórování snad jedinou větší šanci. Ve druhém poločase jsme udělali dost zbytečných chyb, byli jsme pod tlakem Liberce a to vyústilo v konečný nepříznivý výsledek.”

Filip Henzl, hráč Liberce: “Po sérii zápasů bez bodů se nám konečně podařilo vyhrát. Potřebovali jsme to před play off jako sůl a myslím si, že to pro nás může být dobrá vzpruha. První poločas byl od nás trochu nervózní, ale naštěstí se nám podařilo dostat do vedení. V druhém poločase šel náš výkon nahoru a potvrdili jsme to hezkými brankami. Za hattrick jsem rád, ale důležitá je výhra týmu. Do kasy za to určitě zaplatím, to mi hlásili už kluci na lavičce.”

Statistika

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.