Slávisté pojali zápas jako generálku před začátkem play off proti Spartě a celé utkání odehráli s maximálním soustředěním, soupeře přehrávali přesnými kombinacemi, zkoušeli si signály, vytvářeli si šance a dávali branky. Dynamo prokázalo zlepšení z tého sezony, vytvořilo si několik šancí, jednou trefilo tyč, velkou příležitost spálil Benát, a tak se do zápisu dostal pouze s jedním přesným zásahem David Radouch.

Skóre otevřel dvěma brankami nejlepší střelec této sezony David Jošt, který v zápase navýšil počet svých gólů ze základní části na třicet pět, když se mu podařilo přidat ještě třetí přesné zakončení po přestávce. Na hattrick dosáhl také Jan Křemen, který k němu přidal ještě dvě asistence. Po přestávce přidal dvě branky také uzdravený Daniel. Míč do sítě poslali také dva Slováci Ševčík s Vaktorem, kteří dorazili do Prahy povzbuzeni historickým postupem své reprezentace na UEFA Futsal EURO.Celý zápas odchytal Adam Vondráček.

Slavia zakončila základní část na pátém místě s bilancí 13-3-6, na svém kontě má 42 bodů, nastřílela 120 branek, což je druhý největší počet ze všech týmů, víc gólů dala jenom Chrudim. Červenobílí inkasovali 69 gólů. 

David Frič (trenér Slavie):
"S generálkou na play off jsem spokojený, vysoko jsme zvítězili, vyzkoušeli jsme si různé kombinace a složení čtyřek, teď už se budeme plně soustředit na vrchol sezony."

Matúš Ševčík (Slavia): "Chtěli jsme si vyzkoušet nějaké herní situace a myslím, že se nám to podařilo, bylo to vidět i na výsledku, jsme spokojení a jdeme dobře naladění za svým cílem - vyhrát první zápas se Spartou."

Stanislav Peterek (hráč PCO): "Poslední zápas sezóny se nám vůbec nevydařil. Musíme uznat kvalitu soupeře. Určitě jsme jim tento zápas naší zodpovědností mohli víc zkomplikovat.Pro mě osobně to byl náš nejhorší výkon v sezoně. Je třeba se poučit, aby se tento výkon v příští sezoně neopakoval."

Statistika

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.