Rapid v sobotu inkasoval dvanáct branek a podlehl na domácí palubovce Žabinským Vlkům 7:12. V divokém utkání padly dvě červené karty, Ústečtí zkazili úvod a závěr prvního poločasu, kdy inkasovali čtyři a tři góly. Nejlepší hráč hostů Dominik Havlín nastřílel hned šest branek. Rapid se bude chtít s premiérovou sezonou v 1. FUTSAL lize určitě rozloučit lepším výsledkem. V tabulce skončí svěřenci Martina Dlouhého na předposledním místě, naštěstí pro ně se letos nesestupuje. Na rozdíl od jiných se však mohou pochlubit tím, že dvakrát obrali o body tým z top 5 – Slavii. Petr Výborný s osmnácti a Tomáš Jelínek se šestnácti brankami se stali největšími oporami týmu, navíc oba přidali i slušný počet asistencí.

Helas je už tradičním účastníkem play off, tentokrát má zálusk na šesté místo a souboj se třetím Svarogem. O to však může přijít, pokud Liberec vyhraje v Mělníce, protože FTZS má o jednu branku lepší bilanci ze vzájemných zápasů. O vyrovnanosti týmu svědčí to, že hned šest hráčů má na svém kontě šest a více branek. Na začátku dubna se Helas představil na palubovce vítěze základní části Interobalu Plzeň a prohrál vysoko 2:9, tentokrát bude chtít jistě dorazit nejenom v kompletnějším složení, ale také pro příznivější výsledek. Helas sice neuspěl ani jednou se soupeři z top 5, ale s ostatními své zápasy zvládl a podlehl jenom 1:3 v Liberci. Doma nad Rapidem vyhrál vysoko 12:5.

Matěj Čapek (Rapid Ústí nad Labem): „Zápas s Helasem je pro nás posledním utkáním v této sezóně. Soupeři jde o udržení výhodnější pozice před play off, tudíž neočekávám z jeho strany žádné podcenění. Vzhledem k řadě disciplinárních trestů nastane mnoho změn v naší sestavě, přesto je cílem rozloučit se sezónou kvalitním výkonem.“

Milan Svoboda (Helas Brno): „Čeká nás poslední utkání v základní části. Do Ústí nad Labem jedeme s pokorou k soupeři, ale zároveň s jasným cílem odvézt všechny tři body. Chceme skončit na 6.místě a střetnout se s teoreticky hratelnějším soupeřem, než jsou favorité soutěže Chrudim a Plzeň. Myslím, že nálada v týmu je pozitivní a doufám, že se dobře naladíme na nadcházející boje v play-off.“

______________________________________________________
FC Rapid Ústí n. L. - Helas Brno
SO 19:00 | SC Sluneta

Profil haly

SC Sluneta

Více
Adresa Jateční 1026/18, 400 01 Ústí nad Labem - Klíše
Kapacita 1200 diváků (1000 míst k sezení, 200 ke stání)
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.