Už delší dobu je jasné, že sešívaní skončí v tabulce na pátém místě a ve čtvrtfinále se utkají s rivalskou Spartou. Možnost v zápase odladit poslední detaily bude mít trenér David Frič v pátek v Edenu a plánuje si vyzkoušet různé varianty složení čtyřek a prověřit připravenost všech svých svěřenců. K dispozici bude mít i jistého nejlepšího střelce základní části Davida Jošta, který ještě může rozšířit svoji bilanci 32 branek, kterými se zapsal do slávistické historie. Do klubu 250 má již nakročeno jeho kolega z reprezentace Radim Záruba, kterému k této metě chybí pět zásahů. Slavii se vůbec tato základní sezona střelecky povedla, po Plzni je se 104 brankami druhým nejvíce skórujícím týmem, deset gólů vsítili také do sítě Dynama v prvním letošním utkání, když na jihu Čech v září vyhráli 10:1.

Dynamo PCO České Budějovice začalo sezonu několika nezdary a bylo na posledním místě, pak se ale parta kolem Radima Pouzara zvedla a dlouho bojovala o postup do play off. To se nakonec nepovedlo, Jihočeši skončí devátí s osmnácti body. Před cestou do Edenu odehráli dva zápasy ve dvou dnech se silnými soupeři – nejprve doma podlehli Chrudimi 1:5 a pak 1:4 v Lovosicích Svarogu. V obou duelech se představili mladí talentovaní hráči a v dobrém světle se předvedl gólman Zdeněk Křížek. „Vidím velký posun v tom, jak hrajeme směrem dozadu. Co se týká bránění, tak už nejsme tolik naivní. Proti silným týmům máme určitě velký problém se hrou směrem dopředu, protože jsme z většiny bývalí fotbalisté a řešíme to situacemi jeden na jednoho. Věřím, že v následující sezoně budeme zase o něco zkušenější a dostanou se do naší hry další nové signály a finty. Potom budeme zase o něco nebezpečnější směrem dopředu,“ zhodnotil sezonu kapitán Radim Pouzar.

David Frič (trenér SK Slavia Praha): „Chceme si vyzkoušet různé varianty složení čtyřek pro play-off. Důležité bude zároveň v jakém zdravotním stavu a rozpoložení se nám vrátí reprezentanti. Cílem je zvítězit a pozitivně se naladit na čtvrtfinálové boje.“

Petr Benát (Dynamo PCO České Budějovice): „Na poslední utkání naší futsalové sezóny jedeme do hlavního města natěšení, byť Slavia rozhodně nepatří mezi naše oblíbené soupeře. Chceme se sezónou rozloučit poctivým a bojovným výkonem,který by nám mohl přinést i příznivý výsledek.”

________________________________________________________
SK Slavia Praha - SK Dynamo PCO České Budějovice
PÁ 20:00 | SH Eden
živě na webu ČT Sport a HbbTV

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kapacita 1000
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.