Plzeňští si už nesměli dovolit v posledních dvou zápasech zaváhání. A povedlo se. V úterý vyhrál Interobal 4:0 v Liberci a svůj triumf potvrdil v pátek, kdy doma rozstřílel Helas Brno 9:2. „Nemůžu klukům nic vyčíst, protože k zápasu od první minuty přistoupili velmi dobře a věděli, o co se hraje. První cíl jsme splnili, teď budeme čekat, až se kluci vrátí z nároďáku, a pak začne nejdůležitější část sezony,“ uvědomoval si trenér Plzně Marek Kopecký.

Na druhém místě zůstala, byť jen o skóre, Chrudim. V atraktivním duelu vyhráli Východočeši na Spartě 2:0. „Odehráli jsme dobrý zápas do defenzívy, soupeři jsme nabídli jen několik málo příležitostí. Celkové hodnocení utkání je pozitivní, byl to dobrý den, vyzkoušeli jsme si nové formace a varianty do útoku a obrany. A díky tomu jsem si jistý, že do play off půjdeme ve skvělé formě,“ řekl chrudimský kouč Felipe Conde.

Sparta prohrou s Chrudimí přišla o možnost bojovat o třetí místo. To zůstalo Teplicím. Ty porazily České Budějovice 4:1 i Žabinské Vlky Brno 6:2. Oba zápasy už hráli Severočeši v azylu v Lovosicích, respektive Chomutově. Z jejich haly se totiž stalo očkovací centrum.

Pod novým trenérem Davidem Fričem začala vyhrávat i Slavia. V minulém týdnu zvládla zvítězit v Mělníku 6:3 a nakonec i 9:5 v Liberci. Pět branek nastřílel v tomto utkání David Jošt, který se stane nejlepším střelcem základní části. Aktuálně má 32 gólů, a ještě k jednomu utkání nastoupí. „O tom, že David Jošt bojuje natěsno o nejlepšího střelce jsme věděli, tak jsme mu to tam přihrávali. Jsem rád, že se mi to také jednou povedlo,“ usmíval se slávista David Sita.

Jasno ještě není o pozicích na šestém, sedmém a osmém místě. O lepší výchozí pozici do play off se pere brněnský Helas, Liberec a Mělník. Severočeši ale v minulém týdnu nebodovali. Helas porazil jen českolipské Démony a Mělník padl s favority. Nestačil na Plzeň ani na Chrudim.

Naopak brány vyřazovací části se uzavřely pro České Budějovice i Žabinské Vlky Brno. Na sestupových pozicích zůstaly ústecký Rapid a Démoni Česká Lípa. Letos se však do druhé ligy nepadá.

| VÝSLEDKY

Další aktuality

PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem?
PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem? 11.04.2021

Dvěma utkáními dohraje Sparta v pondělí a v pátek základní část 1. FUTSAL ligy. Nejprve přivítá v domácí hale FTZS Liberec, v posledním kole pak zavítá do Teplic. Proti Liberci nebude zdaleka kompletní a hosté toho budou chtít využít.

PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky
PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky 09.04.2021

V sobotu v 18:00 se v ústecké hale odehraje 22. kolo nejvyšší futsalové soutěže. Žabinští Vlci v posledním zápase sezony zajíždí na sever Čech. Rapid má před sebou ještě dvě utkání a při dvou vítězstvích by mohl přeskočit v tabulce právě brněnský celek.

VÝSLEDKY: Nabitý týden zakončila Chrudim vyrovnáním své letošní nejvyšší výhry
VÝSLEDKY: Nabitý týden zakončila Chrudim vyrovnáním své letošní nejvyšší výhry 04.04.2021

Podívejte se na výsledky týdne na přelomu března a dubna v 1. FUTSAL lize.