Roli favorita potvrzovali domácí od prvních vteřin. Ve čtvrté minutě otevřel skóre utkání Joalo Salla. O dvě minuty později na něj navázal kapitán Claudio, který se po zranění připojil zpět k týmu. Už na 3:0 zvyšoval v deváté minutě Guti. Hostům se nedařilo ohrožovat domácí branku a tlak domácích nepolevil. Rozdíl čtyř branek zařídil ve 12. minutě Paulinho. Zbytek poločasu trávili domácí pálením jedné šance za druhou. První dějství skončilo 4:0. 

I druhá půle patřila především domácímu celku. Do přihrávek i zakončení se však Svarogu připletlo mnoho nepřesností a skóre tedy nenaskakovalo takovým tempem, jako mnozí čekali. I přes to si připsal druhou branku utkání Claudio, který zvýšil na 5:0. Brnu se následně podařilo snížit. První branku utkání hostům zajistil Dominik Havlín. Pětigólový náskok vrátil Svarogu čtyři minuty před koncem Deco. Poslední, kdo v zápase promluvili, byli Žabinští Vlci. Na 6:2 upravil skóre Chráscina. 

Claudio, kapitán Svarog FC: „Po komplikacích se ztrátou domácí haly se nám podařilo najít nové útočiště. Chomutovská hala je určitě mnohem lepší než lovosická, protože tam jsou parkety. Dnešní zápas nám ukázal, že se nám v této hale může dařit, chce to ale víc času, abychom se s halou i povrchem dokázali sžít. Cílem dnes bylo zvítězit a seznámit se s palubovkou, to se podařilo. Jsem rád za svůj návrat do hry, který se mi i nějak tak povedl. Byl jsem dlouho mimo hru. Fakt, že se mi dnes podařilo dvakrát skórovat, beru jako velké pozitivum.“

Michl Letzel, předseda ŽV Brno: „Zápas rozhodla první desetiminutovka. V té jsme se bohužel nevyvarovali několika zbytečných chyb, které domácí tým nekompromisně potrestal a připsal si takzvaně povinnou výhru."

Statistika

Další aktuality

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.

Valná hromada: Po Kolmanovi převzal nejvyšší soutěž Kruliš
Valná hromada: Po Kolmanovi převzal nejvyšší soutěž Kruliš 19.06.2021

V Nymburce se v sobotu uskutečnila 9. řádná Valná hromada Svazu futsalu ČR. V rámci jejího průběhu byl dovolen 3. místopředseda výkonného výboru za kluby 1. ligy Karel Kruliš, který nahradil Daniela Kolmana.