Plzeňský gólostroj se rozjel už po minutě a půl. Lukáš Rešetár se nerozpakoval a z úhlu vyzkoušel své štěstí, které se na něj i díky teči soupeře usmálo a Plzeň vedla. Po další půlminutě hry zvýšil po rozehraném autu Dušana Künstnera povedenou trefou k tyči Michal Holý. Třetí plzeňskou branku v rozmězí 44 vteřin pak vstřelil znovu Lukáš Rešetár, který po spolupráci s Tomášem Vnukem nekompromisně zavěsil pod břevno. Takový vstup si Plzeň představovala. Jenže minutu po třetí brance vrátil Helas do hry svým gólem Jakub Sznapka. Aby z toho měli Plzeňští vrásky na čele, odmítl v 8. minutě Michal Holý. Ten uchem usměrnil do sítě nástřel Lukáše Rešetára a mohl se radovat ze své 150. ligové branky. Následovala one man show Tomáše Vnuka. Ten během minuty a třinácti vteřin nastřílel hattrick a dal Plzni vedení už 7:1. Na jeho trefy už v prvním poločase nikdo nenavázal a s náskokem šesti gólů odcházeli hráči Interobalu do šatny spokojenější.

Kdo čekal gólové hody i v druhém poločase, mohl být lehce zklamaný. Na další góly se totiž čekalo až do 30. minuty. To svůj 4. gól v zápase vstřelil Tomáš Vnuk po nevídané hrubce brankáře Brna, který mu z rozehrávky namazal přímo před odkrytou branku. O 40 vteřin později završil plzeňský účet v zápase Lukáš Rešetár. Na jeho nohu rozehrál roh Michal Holý a plzeňský kapitán zamířil nechytatelně o břevno do brněnské branky. Také on zkompletoval hattrick a potvrdil rostoucí formu před vrcholem sezony. V závěru utkání se ještě Helasu zásluhou Zbyňka Špičky podařilo zkorigovat stav na 9:2. V posledních minutách se Plzeň pustila i do power-play, kterou mohli hosté potrestat, když jeden z hostujících hráčů běžel sám vstříc prázdné brance. Obranný zákrok sezony však předvedl Tomáš Buchta, který ve skluzu zabránil Brnu skórovat a uchránil tak sezonní skóre Interobalu na poměru 140:40.

Plzeň tak zakončila základní část přesvědčivou výhrou nad šestým týmem tabulky. Z 22 zápasů dokázala uhrát skvělých 57 bodů, což je novým klubovým rekordem.

Marek Kopecký (trenér Plzně): „Měl jsem z toho zápasu trošku obavy, protože Helas nepřijel kompletní a tyhle zápasy nebývají takové jednoduché. Kluci k tomu ale dobře přistoupili a už při prvním střídání jsme šli do vedení 3:0. Celý první poločas jsme dominovali, takže jsem byl spokojený. Ve druhém poločase jsme trochu protočili sestavu a už to nebylo takové, ale nemůžu klukům nic vyčíst, protože k tomu od první minuty přistoupili velmi dobře a věděli, o co se hraje. První cíl jsme splnili, teď budeme čekat, až se kluci vrátí z nároďáku, a pak začne nejdůležitější část sezony.“

Jakub Sznapka (hráč Helasu Brno): „Na zápas jsme jeli v dosti okleštěné sestavě, a tak jsme měli v hlavách to, že můžeme jenom získat. Po futsalové stránce jsme se Plzni rovnat nemohli, proto jsme se chtěli prezentovat především jednoduchou, obětavou hrou. Bohužel se stal pravý opak. Hned ze začátku jsme dostali velmi laciné góly po hloupých chybách a zápas byl po dvaceti minutách hrací doby téměř rozhodnutý. V druhé půli se náš výkon zlepšil, přesto si ale soupeř už výsledek pohlídal a měl tak celý zápas pod kontrolou. Plzni gratuluji k výhře základní části ligy a přeji hodně štěstí do play-off.“

Statistika

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.