Teplice se poprvé představily na „domácí“ palubovce v Lovosicích. Na první branku se čekalo až do 11. minuty. Prosadil se Adriano po asistenci Paulinha. Hostům se podařilo srovnat o dvě minuty později. Standardní situaci vyřešil skvěle David Radouch. Vedení dostal zpět na stranu favorita v 16. minutě Joao Salla, který přesnou střelou nedal brankáři Křížkovi šanci. Poločas skončil těsným vedením domácích 2:1.

Ve druhé půli už byla přeci jen aktivita především na straně Svarogu. I když se domácím nepodařilo proměnit zdaleka tolik šancí, jako by si představovali, přidali další dvě branky a v klidu kontrolovali utkání až do samotného konce. Trefili se znovu Adriano a Paulinho. 

Teplice tak připsaly povinné vítězství a již zítra je čeká utkání s Žabinskými Vlky Brno. Tentokrát se bude hrát v azylu chomutovské sportovní haly. Ta se také stane dějištěm i všech ostatních domácích duelů Svarogu – včetně play off. 

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: "Dnešní utkání bylo od začátku v našich rukou. Mimo zaváhání při špatném bránění, kdy jsme dostali ze standardní situace gól. Musíme ale více využívat naše ofenzivní šance, je to pro nás velmi důležité k dalším utkání v play off. Nyní nás čekají Žabinští Vlci Brno a my budeme chtít opět zvítězit."

Mikuláš Jáša, hráč České Budějovice: "Do zápasu jsme vstoupili dobře. Zodpovědně jsme bránili a dost nás podržel gólman Křížek. Podařilo se nám vyrovnat, ale bohužel poločas jsme prohráli. Ve druhém dějství jsme tahali za kratší konec. Teplice se dokázaly dvakrát prosadit, a pak už zápas jenom kontrolovaly. Zaslouženě získaly tři body. Já osobně jsem moc rád, že jsem dostal šanci v nejvyšší lize."

Statistika

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.