Helas se dostal v tabulce na místa zaručující play off. Démoni se naopak propadli na úplné dno 1.FUTSAL ligy. Brno tedy bylo favoritem utkání, ale hosté se nechtěli s rolí týmu, který by jen přijel a předal body nechtěl smířit. 

Helas vstoupil do zápasu aktivně, ale narážel na zformovanou obranu Démonů. Až do 6.minuty kdy domácí vykombinovali obranu hostů a po posunutí z pravé strany na střed skóroval do prázdné branky Doubravský – 1:0. Následně se střídaly šance na obou stranách. V 10.minutě Svoboda zasekl míč obránci na pravé straně. Následoval pokus z pravé strany z nohy Doubravského, načež David Presl doklepl míč do poloprázdné brány – 2:0. Hosté se ale nevzdávají a za necelou minutu odpovídají. Abrham nahrával z levé strany přes obránce na pravou stranu a Fichtner vyšperkoval celou akci centrem na zadní tyč, kde měl Klimt před sebou prázdnou bránu – 2:1. V 15.minutě bylo srovnáno. Abrhamova nahrávka z levé strany možná trošku překvapivě propadla do pravé poloviny brankoviště a Fichtner srovnal k zadní tyči - 2:2. Do kabin šel nakonec Helas s jednobrankovým vedením v zádech. V 19.minutě při rychlém kontru zpracoval Presl na levé straně pas ze středu a nachystal míč Doubravskému před prázdnou bránu - 3:2.

Do druhého poločasu vstoupil Helas s tím, že chce navýšit své vedení a začal s tím v 25.minutě. Sznapka si na levé straně přehodil míč na pravačku a pálil na zadní tyč, kde Mareš vyrazil střelu jen před Svobodu a ten z bezprostřední blízkosti do prázdné brány nezaváhal - 4:2. O minutu a půl později to bylo pro domácí ještě veselejší. Helasu se povedla kombinace až do kuchyně a po pasu Matysky ze středu na levou stranu narval Vojtěch Cupák míč pod břevno - 5:2. O dvacet vteřin později se opět měnilo skóre. Svoboda si navedl míč na pravou stranu a zakončením ze střední vzdálenosti na vzdálenější tyč prostřelil Mareše - 6:2. Ve 32.minutě Šarközy centroval při autu z pravé strany na vzdálenější tyč, kde čekal nepokrytý Špička před prázdnou bránou - 7:2. Ve 34. minutě viděl nejlepší střelec Démonů Fichtner krátce po sobě dvě žluté karty a nemohlo následovat nic jiného než karta červená. Dvě minuty před vypršením řádné hrací doby se  Kamenský otáčel na levé straně kolem Abrhama, ten jej před hostující lavičkou fauloval. Vzhledem k pěti faulům na obou stranách nemohlo následovat nic jiného než desetimetrový kop. Ten proměnil prudkou střelou k levé tyči Matyska - 8:2. Hosté ještě chtěli zkorigovat výsledek, a proto se vrhli na hru bez brankáře. Odměna pro ně přišla 25 vteřin před koncem. Při pasu z pravé strany na střed vápna byl zcela volný Rott a ten uzavřel střelecký účet zápasu – 8:3. 

David Presl (hráč, Helas Brno): "Zápas jsme začali stejně dobře jako poslední zápas s Libercem.Vedli jsme 2:0 a místo aby jsme zápas kontrolovali jsme zbytečně naši nekoncetrací nechali soupeře vyrovnat.Až na tenhle chvilkový výpadek jsme na hřišti dominovali a zaslouženě vyhráli.Spousta branek padla po krásných akcích a my můžeme teď v pátek s čistou hlavou do Plzně."

Karel Kruliš (trenér, FC Démoni Česká Lípa): "Zápas na Helasu mohl být pro nás tak trochu zázrak a mohli jsme se pokusit urvat nějaké body, ale bohužel koncentrovaný soupeř zasadil vždy správné údery do naší psychiky, která je zralá na mentálního kouče. Proto odjíždíme z moravské metropole s nášupem."

Statistika

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.