Dynamo má na devátém místě patnáct bodů za pět výher, z nichž už dvě jsou z palubovek soupeřů – ta poslední z České Lípy, kde řádilo budějovické eso David Radouch, který se trefil hned čtyřikrát. Ve středu v Budějovicích ale bez velkých potíží zvítězil Svarog Teplice, domácí se prosadili jenom jednou, když se trefil Jiří Hrbáč. Tentokrát bude parta kolem Radima Pouzara cítit mnohem větší šanci na zisk bodů a bude chtít oplatit Rapidu nedávnou porážku. V zápase v Ústí dokázali českobudějovičtí dotáhnout stav 0:4 a pak také 4:7, ale nakonec prohráli o branku, navíc přišli o vyloučeného brankáře Zdeňka Křížka. Petr Benát zaznamenal v tomto duelu hattrick.

Nováček z Ústí má na svém kontě dvě výhry a čtyři remízy. Porazit dokázal Démony z České Lípy a také svého pátečního soupeře. K bilanci nedávno přidal další bod za remízu 4:4 s Mělníkem a odlepil se od posledního místa. Potvrdit vzestup ale budou potřebovat svěřenci Martina Dlouhého také v pátek. Vítěz ankety Nejlepší nováček 1. FUTSAL ligy  Tomáš Jelínek už má na svém kontě čtrnáct gólů a třináct asistencí, nejlepším střelcem je ale Petr Výborný se 17 brankami. Rapid se bude určitě chtít vyvarovat slabším pasážím s poklesem koncentrace, kterým se nevyhnuli hráči ani v už několikrát zmíněném zápase proti pátečnímu soupeři z krásného jihu Čech. Kvůli karetnímu trestu budou chybět Petr Tichý a Karel Rozboud.

Vojtěch Vejvar (trenér Dynama PCO): "Po jednodenním odpočinku a porážce s velmi dobrými Teplicemi je tu další domácí utkáni, které chceme zvládnout za 3 body a vrátit Ústí porážku z jejich palubovky. Výhra by upevnila naší pozici v tabulce a zároveň by nás přiblížila play-off."

Matěj Čapek (hráč/předseda FC Rapid): “V krátkém sledu nás čeká další utkání s Českými Budějovicemi. Bohužel nepojedeme k utkání vinou disciplinárních trestů v plné sestavě, přesto nechceme odjíždět z Budějovic s prázdnou. Naopak chceme v posledních utkáních splnit náš cíl, kterým je umístění mimo pozice, které by za normálních okolností znamenaly sestup.“

___________________________________________________________
SK Dynamo PCO České Budějovice - FC Rapid Ústí n. L.
PÁ 20:00 | SH Lokomotiva ČB
živě na YouTube

Profil haly

Lokomotiva ČB

Více
Adresa Třebízského 1044/1, 37006 České Budějovice
Kapacita 200
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.