Mělnický celek bez zraněného brankáře Jana Žežulky padl s Chrudimí 2:8. Kosmetickou změnu skóre provedli svými brankami Alexsander Nedostup a Jan Kalabis. Trenér Jakub Němec postrádal v zápase mimo brankáře Žežulky ještě tři nejproduktivnější hráče Mělníku Šupa, Hrdého a Moravce. V průběhu zápasu s Chrudimí museli odstoupit další dva hráči. Je tedy velkým otazníkem, koho Mělník do duelu s Teplicemi nasadí. První vzájemné střetnutí mezi oběma celky v této sezoně skončilo před dvěma týdny výhrou Svarogu 7:0.

Svarog si ve středu v poklidu dokráčel ke třem bodům. V českobudějovické hale Lokomotiva zvítězili svěřenci trenéra Alonsa přesvědčivě 7:1. Do hry se tak mohli dostat i hráči, kteří jindy tolik příležitostí nedostanou. Několik minut na palubovce strávil také osmnáctiletý Luděk Žolcer. Teplice měly pod kontrolou celý zápas a z hattricku se mohl radovat Joao Salla. Další tři asistence si připsal do kanadského bodování Deco. Brazilský futsalista zapsal čtyři asistence i v prvním vzájemném duelu s Mělníkem a bude chtít jistě znovu bodově zazářit.

Jakub Němec (trenér, SK Olympik Mělník): „Hned po třech dnech od Chrudimi nás čeká další velmi těžké domácí utkání s Teplicemi. Nedávné vzájemné měření sil na jejich půdě nám ukázalo, v čem máme rezervy a doufám, že předvedeme mnohem lepší výkon než v tomto utkání. Teplice mají skvělé technické hráče, jsou velmi silní v útoku a dávají hodně branek.“

Eloy Alonso (trenér, Svarog FC Teplice): „Po středečním zápase v Českých Budějovicích nás čeká další zápas na půdě soupeře. Tentokrát jedeme na Mělník, který se snaží upevnit pozici před play off. Bude to znovu důležitý zápas, ve kterém musíme být po celých 40 minut maximálně soustředěni a hrát na vysoké úrovni. Tyto tři body potřebujeme. Stále máme problémy se zraněnými hráči. Ostatní hráči tak musí tvrdě pracovat, aby získali další vítězství.“

_____________________________________________
SK Olympik Mělník - Svarog FC Teplice
PÁ 20:00 | SH Mělník
živě na Facebooku

Profil haly

Mělník | SH

Více
Adresa Pod Vrchem 3421, 27601 Mělník
Kapacita 120 sezení, 100 stání
Vstupenky 30 Kč

Další aktuality

Důrazná Plzeň vyhrála 2:1 a vyrovnala finálovou sérii
Důrazná Plzeň vyhrála 2:1 a vyrovnala finálovou sérii 16.05.2025

Plzeň využila svého domácího prostředí a díky obětavému výkonu jako první v této sezoně porazila Chrudim. Finálová série bude za vyrovnaného stavu 1:1 pokračovat v úterý v Chrudimi.

Z kabiny před pátečním druhým finále v Plzni
Z kabiny před pátečním druhým finále v Plzni 15.05.2025

Dva dny měli oba finalisté na rychlou analýzu svých výkonů v prvním duelu před pátečním pokračováním série v Plzni. Chrudimský Radim Záruba věří, že jeho tým předvede stejně zodpovědný výkon a získá mečbol na zisk titulu.

Chrudim ustála tlak Plzně a získala první finálový bod
Chrudim ustála tlak Plzně a získala první finálový bod 13.05.2025

První finále přineslo dramatický průběh až do posledních vteřin. Chrudim si zkušenou a přesnou kombinační hrou vypracovala tříbrankový náskok, deset minut před koncem ale Plzeň vytasila silnou zbraň v podobě power play a dvakrát snížila. Na vyrovnání už nedosáhla a Východočeši mají první výhru.