Chrudimští skončí po základní části na druhém místě. Pozitivní pro Východočechy bylo, že se do sestavy poprvé v sezoně zapojil i český reprezentant Roman Mareš.

Helas si podle trenéra Jan Loupa šetřil svou taktiku na play off: „Věděli jsme, že budeme hrát s Chrudimí play off, proto jsme nechtěli hrát úplně nadoraz. Postupem času jsme si ale začali vytvářet šance. Příležitosti měla i Chrudim a první půle mohla skončit tři-tři.“

„Ve druhé půli jsme dostali dva hloupé góly a museli jsme otevřít hru. Chrudim byla futsalovější a vyhrála zaslouženě,“ uznal Loup a dodal: „Hodně nám chyběl brankář Šimon, i když Večeřa ho dokázal nahradit. K dispozici nebyl ani Lacko se Sýkorou. V play off budeme jistě silnější.“

Helas Brno – FK ERA-PACK Chrudim 0:2 (0:0)

Branky a nahrávky: 25. Kilmer (Slováček), 33. Rodrigo (César Paulo). Rozhodčí: Gasnárek – Rek. ŽK: D. Cupák, J. Lidmila (oba H).

Helas Brno: Večeřa (Dang) – D. Cupák, Shkirych, Lerch, Ovčačík, J. Lidmila, V. Cupák, Vlach, Hanuš, Klimeš, Havel, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Chrudim: Žďánský (Olinha) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, R. Mareš, Kilmer, César Paulo, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.

Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná!
Chrudim vrátila Plzni úder, finálová série je vyrovnaná! 17.05.2024

Finále je srovnané 1:1 na zápasy! Chrudim oplatila Plzni prohru z úvodního duelu, na západě Čech vyhrála 5:2 a v pondělí bude usilovat v Heřmanově Městci o mečbol. Dvě branky vstřelil Ewerton, po jedné bratři Drozdové a Záruba. Za domácí se prosadili Vnuk a Kaká.

V pátek v Plzni druhé finále! Co zaznělo z obou kabin?
V pátek v Plzni druhé finále! Co zaznělo z obou kabin? 16.05.2024

V pátek v 19 hodin rozehrají futsalisté Plzně a Chrudimi druhé dějství letošní finálové série. Interobal si z Heřmanova Městce přivezl první bod, který bude chtít na domácí palubovce potvrdit. Hosté požene touha sérii srovnat. Co zaznělo z kabin?

První finále rozhodl Kaká, Plzeň má první důležitou výhru!
První finále rozhodl Kaká, Plzeň má první důležitou výhru! 14.05.2024

Úřadující mistr Interobal Plzeň se ujal vedení ve finálové sérii! V Heřmanově Městci sice dvakrát s Chrudimí prohrával, ale dokázal dvakrát vyrovnat. Šedesát sedm vteřin před koncem rozhodl o prvním důležitém bodu svým druhým gólem Kaká. Vincenzo v dramatickém závěru trefil tyčku. Série pokračuje v pátek v Plzni.