Žabinští Vlci mají za sebou v uplynulém týdnu dva těžké souboje s celky z čela tabulky. Nejprve svěřenci trenéra Odehnala padli 2:4 na Spartě, kde ovšem dokázali držet krok až do poloviny druhého poločasu. „Ze zápasu odcházíme se vztyčenou hlavou. Plnili jsme taktické prvky, které jsme si před zápasem stanovili. Bohužel z aktivní a fyzicky náročné taktiky pramenily i menší chyby, které Sparta dokázala potrestat,“ tvrdil po zápase Pavel Svoboda, střelec druhé branky ŽV Brno.

Minulý pátek byli nad síly brněnského mužstva futsalisté Interobalu. Žabinští Vlci opět vzdorovali svému soupeři. Poločasový výsledek 2:2 ale Plzeňané zlomili ve druhé půli na svou stranu a odvezli si plný bodový zisk.

Helas má za sebou v minulém týdnu taktéž dvě utkání. V důležitém zápase v rámci osmnáctého kola dokázali hráči Helasu doma přehrát Dynamo České Budějovice 2:0 po trefách Ivana Šarközyho. Následně uplynulou neděli také druhá brněnská družina zamířila do Prahy na Spartu. Pražané uhájili UNYP arénu a brněnští futsalisté padli 2:4. „Bohužel z Prahy odjíždíme nezaslouženě bez bodu, a tak se musíme vrátit k tréninku a připravit se na derby,“ řekl po utkání Tomáš Poul.

Michal Letzel, předseda Žabinských Vlků: „Co říct o zápase se soupeřem, se kterým jsme hráli před třemi týdny, se kterým se do detailu známe, a se kterým se víceméně nemáme čím překvapit. Nepředpokládám, že by jeden z týmů toho druhého nějak výrazněji přehrál a bude to pravděpodobně opět tuhý boj o každý metr palubovky, rozhodnou maličkosti, a především efektivita při proměňování brankových příležitostí.“

Bohumír Doubravský, hráč Helasu: „Od zápasu očekávám opět bitvu, na tyhle zápasy se já osobně hodně těším. Minulý zápas jsme myslím zbytečně ztratili body a soupeři darovali bod, takže máme co napravovat, aby náš předseda mohl v klidu spát (smích). Já pevně věřím, že nás trenér Galia dobře připraví na zápas a odejdeme ze zápasu se třemi body.”

__________________________________________
Žabinští Vlci Brno - Helas Brno
Neděle 19:00
živě na YouTube

Profil haly

SH Vodova 2

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kapacita 900

Další aktuality

PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem?
PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem? 11.04.2021

Dvěma utkáními dohraje Sparta v pondělí a v pátek základní část 1. FUTSAL ligy. Nejprve přivítá v domácí hale FTZS Liberec, v posledním kole pak zavítá do Teplic. Proti Liberci nebude zdaleka kompletní a hosté toho budou chtít využít.

PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky
PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky 09.04.2021

V sobotu v 18:00 se v ústecké hale odehraje 22. kolo nejvyšší futsalové soutěže. Žabinští Vlci v posledním zápase sezony zajíždí na sever Čech. Rapid má před sebou ještě dvě utkání a při dvou vítězstvích by mohl přeskočit v tabulce právě brněnský celek.

SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň
SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň 05.04.2021

Zápasy každý den. Takový byl jízdní řád 1. FUTSAL ligy před reprezentační přestávkou. Do čtvrtfinále play off zbývá odehrát jen šest soubojů, ale veškeré tajenky jsou rozluštěné. Základní část vyhraje poprvé v historii SK Interobal Plzeň.