První poločas byl od obou celků spíše opatrnější. Pevné obrany Teplic a Chrudimi nepovolily větší šance. V brance Svarogu se objevil po delší době Jeronimo, který ve svém současném působení u druholigové Krupky nemá vytížení. První dvacetiminutovka však více než práci gólmanů přinesla boj o každý centimetr palubovky. Strany se měnily za stavu 0:0.

Utkání se podobalo tomu v Chrudimi, kdy se rozhodlo až v závěru zápasu. S přibývajícími minutami se začínalo přiostřovat. Chrudim se dostala do souvislejšího tlaku, ale domácí Svarog srdnatě bránil. Ve 28. padla konečně první branka utkání. Postaral se o ní Deco, který mazácky vystihl pohyb hostujícího gólmana a dlouhým lobem přes celé hřiště zakončil. V následujících minutách tahal za kratší konec Svarog, ale své šance neproměnil. Závěr utkání patřil soupeřově hře v power play. I tu ale domácí dobře bránili. Definitivní tečku za zápasem udělal Paulinho, který trefil ve 40. minutě odkrytou branku Chrudimi. 

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: "Na zápas s Chrudimí byla krátká příprava. Ve středu jsme se dozvěděli, že Alemao a César budou mít delší zranění, než jsme očekávali. U Claudia také nebylo jisté, jestli nastoupí. Během rozcvičky musel kvůli bolestem zad přerušit. Zápas začal z obou stran velmi opatrně. První poločas se hodně podobal zápasu v Chrudimi, my jsme statečně ubránili dost situací a využívali brejky. Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře. V prvních minutách jsme ve dvou situacích špatně soupeře bránili a získali zbytečné fauly. Chrudim nás zatlačila a měla dokonce tutovou šanci k vedení, ale nevyužila jí. My jsme ale v obraně byli velmi poctiví a dokázali z presingu Chrudimi vycházet a z nich taky zakončit. Pak přišla krásná branka od Deca, kdy ukázal svojí chytrost a skvěle zareagoval na pohyb brankáře z brankoviště. Byla to klíčová situace zápasu, další akce z naší strany mohly navýšit naše skóre. Skvělou akci měl Guti a také Paulinho, který nakonec také skóroval."

Felipe Conde, trenér FK Chrudim: „Neodehráli jsme dobrý zápas a porážka je pro nás naprosto spravedlivá. I když si soupeř v utkání nevytvořil mnoho brankových příležitostí, bránil skvěle a bojoval naplno po celých čtyřicet minut zápasu i s minimálním počtem hráčů. Nezbývá nám nic jiného, než se vrátit domů a trénovat tvrdě, protože nepodáváme vůbec dobré výkony.“

Statistika

Další aktuality

PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem?
PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem? 11.04.2021

Dvěma utkáními dohraje Sparta v pondělí a v pátek základní část 1. FUTSAL ligy. Nejprve přivítá v domácí hale FTZS Liberec, v posledním kole pak zavítá do Teplic. Proti Liberci nebude zdaleka kompletní a hosté toho budou chtít využít.

PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky
PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky 09.04.2021

V sobotu v 18:00 se v ústecké hale odehraje 22. kolo nejvyšší futsalové soutěže. Žabinští Vlci v posledním zápase sezony zajíždí na sever Čech. Rapid má před sebou ještě dvě utkání a při dvou vítězstvích by mohl přeskočit v tabulce právě brněnský celek.

SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň
SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň 05.04.2021

Zápasy každý den. Takový byl jízdní řád 1. FUTSAL ligy před reprezentační přestávkou. Do čtvrtfinále play off zbývá odehrát jen šest soubojů, ale veškeré tajenky jsou rozluštěné. Základní část vyhraje poprvé v historii SK Interobal Plzeň.