Slávistické branky nastřílelo pět různých hráčů, tu vyrovnávací vstřelil osm minut před koncem uzdravený Radim Záruba. V brance dostal příležitost Adam Vondráček, naopak do zápasu nezasáhl Jan Žežulka, který odešel na hostování do konce sezony do Olympiku Mělník.

Stejně jako v závěru zápasu duelu v Ústí měli navrch hráči Rapidu i v úvodu odvety v Edenu. Ve třetí minutě otevřel skóre Tichý, o čtyři minuty později navýšil náskok Zajíček. Slávisté ale skóre otočili ještě v průběhu prvního poločasu, když se prosadili Vaktor, Sita a Jošt. 

Po přestávce se ale znovu ukázalo, že proti poslednímu týmu tabulky mají slávisté problém udržet vedení. Jelínek, který vstřelil dvě slepené branky a hosté znovu vedli, navíc ve 23. minutě se zapsal mezi střelce i Rozboud a bylo to 5:3 pro Rapid. Slávisté sáhli po power-play ještě hluboko v druhém poločase, na tu si ale trenér hostů Martin Dlouhý troufl nasadit vlastní power-play. K vidění byly ještě dvě branky, Ševčík a Záruba srovnali skóre. Protože dalekonosný pokus přes celé hřiště skončil mimo slávistickou branku, skončilo utkání nerozhodně. Rapid poprvé bodoval na palubovce soupeře. 

Zdeněk Sláma (Slavia): „Nechci snižovat výkon Ústí, které hrálo velice dobře a je na nich vidět práce trenéra Martina Dlouhého, ale my jsme to podcenili, nehodnotí se mi to lehce, hrůza. Nehráli jsme tak dobře jako v těch předchozích zápasech, možná se na nás podepsala i únava, bylo toho hodně, jsme rádi, že bude pauza. Na to se ale nechci vymlouvat, hráli jsme špatně, nebylo to dobrý.“

David Jošt (Slavia): „Z naší strany to bylo špatné, kluci z Ústí znovu předvedli bojovný výkon, jsou šikovní a rychlí, ale my jsme nedokázali na jejich hru reagovat. O přestávce jsme si říkali, že už to bude dobré, že jsme to obrátili a šli do vedení, ale pak přišly tři naše chyby a zase jsme prohrávali. Trénujeme pětkrát týdně a to v takových zápasech musí být znát a jsme smutní z toho, že to podruhé tak nebylo a znovu jsme s nimi ztratili body.“

Matěj Čapek (Rapid UL): „Na Slavii jsme jeli s velkým respektem ke kvalitám soupeře. Ale také s cílem Slavii co nejvíce znepříjemnit roli favorita a pokusit se o další překvapivý zisk bodů jako v prvním vzájemném zápase. To se nakonec povedlo a nemusel z toho být jediný bod, ale i za ten jsme vděční. Chtěl bych všem hráčům poděkovat za to, jak zodpovědně k utkání přistoupili a jak pracovali v průběhu celého utkání pro tým. Přál bych si, abychom na tento výkon navázali v Brně, i když bez několika vykartovaných hráčů."

Statistika

Další aktuality

PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem?
PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem? 11.04.2021

Dvěma utkáními dohraje Sparta v pondělí a v pátek základní část 1. FUTSAL ligy. Nejprve přivítá v domácí hale FTZS Liberec, v posledním kole pak zavítá do Teplic. Proti Liberci nebude zdaleka kompletní a hosté toho budou chtít využít.

PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky
PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky 09.04.2021

V sobotu v 18:00 se v ústecké hale odehraje 22. kolo nejvyšší futsalové soutěže. Žabinští Vlci v posledním zápase sezony zajíždí na sever Čech. Rapid má před sebou ještě dvě utkání a při dvou vítězstvích by mohl přeskočit v tabulce právě brněnský celek.

SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň
SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň 05.04.2021

Zápasy každý den. Takový byl jízdní řád 1. FUTSAL ligy před reprezentační přestávkou. Do čtvrtfinále play off zbývá odehrát jen šest soubojů, ale veškeré tajenky jsou rozluštěné. Základní část vyhraje poprvé v historii SK Interobal Plzeň.