Českolipský celek má v této sezoně velkou dávku smůly. Démoni dokázali potrápit Interobal, Slavii i Chrudim, z těchto zápasů si ale žádné body neodnesli. Zároveň také svěřenci Karla Kruliše ztratili několik vyrovnaných duelů s týmy ze spodku tabulky. Česká Lípa čeká na vítězství od začátku října. Naposledy padla ve středu na palubovce českobudějovického Dynama 2:3.

Olympik zvládl důležité úterní střetnutí na domácí palubovce s ústeckým Rapidem. Hosté sice minutu před koncem srovnali na 4:4. Závěrečné slovo ale měl mělnický Dominik Šup, který v poslední vteřině zápasu hlavou překonal Martina Džudžu a rozhodl o tříbodovém zisku pro Mělník. Olympik je se ziskem patnácti bodů na osmém místě v tabulce a drží náskok na deváté Dynamo České Budějovice.

Poslední střetnutí těchto celků na začátku února skončilo výhrou Mělníka 6:4. Utkání bylo po prvním poločase vyrovnané 3:3. O vítězství Olympiku se ale velkou měrou zapříčinil Jakub Moravec, který zaznamenal hattrick a navrch přidal jednu asistenci.

Jakub Němec, trenér Olympiku: „I když hraje Česká́ Lípa dobré zápasy, tak se jim letošní́ rok výsledkově zatím nedaří. O to větší motivaci budou mít uspět u nás. Vzájemné́ zápasy jsou vždy vyrovnané a rozhoduje se v závěrech zápasů. My budeme chtít navázat na vítězství s Ústím a doma získat další důležité body a upevnit si postavení v elitní osmičce. Uvědomujeme si, že v posledních utkáních nebyl náš výkon optimální a abychom uspěli v těžkém utkání s Českou Lípou, tak musíme odevzdat maximální nasazení, přidat kvalitu ve futsalových dovednostech a být efektivnější v zakončení."

Karel Kruliš, trenér Démonů: „Zápas v Budějovicích jsme prohráli a tím pádem si myslím, že náš cíl, a to bylo play-off, nebude splněn. Můžeme tímto pádem konstatovat, že soutěž dohrajeme v širším složení a samozřejmě se ctí nám vlastní. V zápase s Mělníkem dostane příležitost celá lavička a pevně věřím, že se všichni ukážou v dobrém světle.“

Vstupenky 30 Kč

PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem?
PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem? 11.04.2021

Dvěma utkáními dohraje Sparta v pondělí a v pátek základní část 1. FUTSAL ligy. Nejprve přivítá v domácí hale FTZS Liberec, v posledním kole pak zavítá do Teplic. Proti Liberci nebude zdaleka kompletní a hosté toho budou chtít využít.

PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky 09.04.2021

V sobotu v 18:00 se v ústecké hale odehraje 22. kolo nejvyšší futsalové soutěže. Žabinští Vlci v posledním zápase sezony zajíždí na sever Čech. Rapid má před sebou ještě dvě utkání a při dvou vítězstvích by mohl přeskočit v tabulce právě brněnský celek.

SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň 05.04.2021

Zápasy každý den. Takový byl jízdní řád 1. FUTSAL ligy před reprezentační přestávkou. Do čtvrtfinále play off zbývá odehrát jen šest soubojů, ale veškeré tajenky jsou rozluštěné. Základní část vyhraje poprvé v historii SK Interobal Plzeň.