Po únavě z náročného cestování po Evropě se budou muset Chrudimští vyrovnat s ambiciózním soupeřem. V domácí hale nedávno prožili nečekané drama s Rapidem Ústí nad Labem, které rozhodli ve svůj prospěch až v samotném závěru, snadnou práci neměli ani s Démony Česká Lípa, které zdolali 3:0. Navíc v pátek cestují Condeho svěřenci k zápasu do Teplic. Chrudim má teď hned tři nejlepší ligové týmové střelce na deseti brankách – Pavel Drozd, David Drozd a Max. Pět gólů už vsítil i legendární Roman Mareš.

FTZS Liberec má na šestém místě velmi solidních dvacet bodů a vyrovnané skóre 48:49. Severočeši přestávají být snadným soustem i pro favority z top 5 – naposledy prohráli se Svarogem jenom 1:2. Asistent trenéra Ondřej Vlach po zápase prohry litoval a prohlásil: „Zápasu by seděla spíše remíza.“ Pochválil tým také za obrannou činnost, která bude v Chrudimi znovu potřeba v té nejlepší kvalitě. Liberec se může spoléhat na svého hrajícího trenéra Aleše Benka, který je s devíti brankami nejlepším střelcem týmu.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Potkáme se s kvalitním soupeřem, který má za sebou několik skvělých zápasů a je na tom v tabulce velmi dobře. Musíme se připravit na náročný týden se dvěma zápasy. Po psychologické stránce bude nesmírně důležité, abychom v obou případech odehráli kvalitní utkání.“

Aleš Benek (hrající trenér FTZS Liberec): „Musím říct, že jsem měl během posledních zápasů dobrý pocit z defenzivní činnosti celého mužstva. S Teplicemi si všichni sáhli na své maximum a museli jsme hrát ve velké intenzitě. To předpokládám i v zápase s Chrudimí, která si vyzkoušela v Lize Mistrů srovnání s absolutní světovou extratřídou. Chrudim má široký a kvalitní kádr. Kdokoliv proti nám nastoupí, tak nás prověří. Budu trochu doufat, že Chrudim rozloží síly kvůli cestování a náročnému programu a my uvidíme celý zápas otevřený futsal. Věřím, že když opět podáme kvalitní týmový výkon, tak můžeme znovu myslet na dobrý výsledek.“

_______________________________________________
FK Chrudim - FTZS Liberec
ST 19:00 | MSH Chrudim
živě na Facebooku

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma

Další aktuality

PŘED ZÁPASEM: Brněnské derby je tu! Kdo získá první výhru ve vzájemných duelech?
PŘED ZÁPASEM: Brněnské derby je tu! Kdo získá první výhru ve vzájemných duelech? 27.02.2021

Následující program 1. FUTSAL ligy je velice nabitý. Diváci se mohou těšit mimo jiné zápasy také na brněnské měření sil. Žabinští Vlci přivítají ve sportovní hale Vodova Helas. Úvodní výkop je naplánován na nedělních 19:00.

Cenné vítězství! Svarog pokořil Chrudim
Cenné vítězství! Svarog pokořil Chrudim 27.02.2021

Devatenácté kolo 1. FUTSAL ligy přineslo šlágr a boj o druhé místo tabulky mezi Teplicemi a Chrudimí.

Slavia podruhé remizovala s nováčkem z Ústí
Slavia podruhé remizovala s nováčkem z Ústí 27.02.2021

Podruhé v této sezoně nastoupila Slavia proti nováčkovi Rapidu Ústí nad Labem, po remíze 8:8 v Ústí, skončilo nerozhodně také domácí utkání v Edenu. Slávistům se nepovedly vstupy do obou poločasů a musela během celého průběhu dotahovat náskok hostů.