Zatímco sparťanský snajpr se dostává zpět do staré formy po vleklé nemoci, start slávisty Filingera je ohrožen. Poslední kola vůbec nehrál a léčil bolavá třísla. Jenže derby je derby a Filinger takové zápasy miluje. Poslední zápas Slavie se Spartou skončil 3:3 právě díky Filingerovi, který srovnal pár vteřin před koncem. Jak to dopadne ve středu od 18 hodin, je ve hvězdách. Zápas můžete sledovat přímo v hale na Podvinném Mlýně nebo v přímém přenosu na ČT Sport.

Michal Holeček se před zápasem pokusil vysvětlit, proč mu to proti Slavii tak střílí: „Nemyslím si, že by se mi dařilo nějak speciálně na Slavii. Asi mi vyhovuje atmosféra derby. Většinou se hraje před televizními kamerami a přijde hodně lidí. Užívám si to. Pevně doufám, že opět dorazí hodně fanoušků jak ze strany Slavie, tak hlavně Sparty. Věřím, že bude atmosféra ještě lepší než na podzim v Edenu.“ A tam byla opravdu dobrá. Do haly dorazilo 700 diváků.

Značnou část letošní sezóny však sparťanský útočník nehrál. „Dlouho jsem se potýkal s virózou a nebyl jsem schopný se z toho dostat. Vystřídal jsem mraky druhů léků, doktoři mě léčili dlouho. Pomalu se do futsalu opět dostávám,“ oddychl si Holeček a navázal: „V lednu jsem začal prakticky od nuly. Po fyzické stránce se pomalu dostávám z manka. Dlouho jsem nehrál a mám chuť. Každá minuta na hřišti je pro mě něco navíc. Těším se.“

Holeček: Uvidíme, zda Filinger nastoupí

Sparta ještě v derby neprohrála. Co se musí stát, aby si udržela pozitivní bilanci? „Doufám, že se budeme prezentovat zodpovědnějším futsalem, než v posledních zápasech, kdy nám utíkaly začátky. Pak taháme za delší konec. Vyjma zápasu v Hradci Králové jsme nehráli ideálně. Nesmíme podlehnout dojmu, že jsme papírovým favoritem a že jsme v tabulce někde jinde. Je to derby a Slavia potřebuje za každou cenu bodovat. Určitě nám to nedá zadarmo. Musíme hrát na sto procent a pak můžeme slavit úspěch,“ zdůraznil Michal Holeček.

Podle trenéra Slavie Martina Brychty nebude David Filinger v základní sestavě, a když se na palubovce objeví, tak jen na speciální situace. „Jedna otázka, zda to tak skutečně bude. Výroky trenéra mohly být součástí taktiky,“ usmíval se Holeček a pokračoval: „Uvidíme, až v zápase. Na jednu stranu je David Filinger neskutečná individualita, což potvrdil i v posledním derby, když v posledních vteřinách vzal vše na sebe a vyrovnal na tři-tři. Netuším úplně, jaká může být jeho role z lavičky. David je hecíř a bude hráče povzbuzovat i v případě, že by skutečně nenastoupil.“

Pokud sešívání sáhnou k power play, bude zřejmě Filinger číslo jedna na rozehrávce. Ano, pokud Slavia bude hrát power play, tak si myslím, že Davidova role bude právě tam. Nebo také při standardních situacích, ve kterých je hodně silný. Má vynikající kopací techniku a přehled,“ dodal jeho sok Holeček.

 

IV. futsalové derby pražských „S“

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha (středa, 18:00, PP ČT Sport)

Aréna Sparta, Podvinný Mlýn

Další aktuality

Rešetár posílí realizační tým Helasu Brno
Rešetár posílí realizační tým Helasu Brno 07.05.2025

Lukáš Rešetár vstupuje do nové profesní kapitoly. Po úspěšné hráčské kariéře se poprvé vydává na trenérskou dráhu a stává se členem realizačního týmu Helasu Brno. Ve spolupráci s trenérem Tomášem Galiou se od příští sezóny zapojí do přípravy A-mužstva i rozvoje (F)akademie.

Finále začne v Chrudimi v úterý 13. května
Finále začne v Chrudimi v úterý 13. května 06.05.2025

V úterý 13. května v 19 hodin začne finálová série letošního Play off v Městské hale v Chrudimi. Vítěz základní části vyzve úřadujícího mistra Interobal Plzeň. Na západ Čech se boj o zlaté medaile přesune o tři dny později. Podívejte se na všechny termíny včetně případného 4. a 5. zápasu.

Nováčkem 1. Futsal ligy bude vítěz 2. ligy Východ - Amor Kloboučky Vyškov!
Nováčkem 1. Futsal ligy bude vítěz 2. ligy Východ - Amor Kloboučky Vyškov! 04.05.2025

Nováčkem 1. Futsal ligy bude v nové sezoně Amor Kloboučky Vyškov, vítěz 2. ligy Východ. Za klub oznámil rozhodnutí přijmout účast v nejvyšší soutěži prezident klubu Antonín Petlach.