Futsalisté FK Chrudim se ale mohou vrhnout do tréninku ve své sportovní hale. Již ve čtvrtek tak započali ostrou přípravu na předkolo Ligy mistrů, do které vstoupí na domácím hřišti o poslední listopadové sobotě proti týmu z Finska.

Chrudimští futsalisté byli nuceni se po přerušení nejvyšší soutěže uchýlit k individuálním plánům, absence společného tréninku jim výrazně komplikovala přípravu na návrat na evropskou scénu. I proto přivítali v sídle chrudimského klubu zprávu o rozvolnění s velkým nadšením. „Je skvělé být zpátky v práci. Už jsme to nutně potřebovali, bohužel jsme spoustu času ztratili, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme udělat vše pro to, abychom se na osmadvacátého připravili tím nejlepším možným způsobem,“ popisuje trenér chrudimských futsalistů Felipe Conde.

Čemu se tedy brazilský kouč hodlá během následujících tří týdnů přípravy především věnovat? „Na začátku musíme připravit těla hráčů na intenzivní tréninky, především je připravit rychlostně, pak přijde na řadu taktika a technika.

Chrudim vyzve na domácím hřišti v sobotu 28. listopadu finského mistra Akaa Futsal. „Vše již budeme zaměřovat na našeho finského soupeře. Viděl jsem jeho zápasy a už teď mám v hlavě nějakou strategii. Tomu se budeme věnovat,“ plánuje.

Šéf chrudimské lavičky si během nucené pauzy sám prošel nákazou koronavirem, teď už je ale znovu připraven na nové výzvy. „Už se cítím na sto procent dobře. Měl jsem mírný příznaky po dobu pěti dnů. Bolest v krku, hlavy a celého těla. Neměl jsem ani horečku a nic vážnějšího. Nyní, měsíc poté, jsem již kompletně v pořádku,“ uzavřel trenér FK Chrudim Felipe Conde.

Další aktuality

Antonín Hrdina opouští Spartu, přednost dostalo Švýcarsko
Antonín Hrdina opouští Spartu, přednost dostalo Švýcarsko 04.11.2020

Antonín Hrdina odchází do švýcarské Minervy Futsal Bern, se kterou již v minulosti vyhrál ligový titul. Hráč, který v loňské sezoně nastupoval za Mělník, se s klubem letos představí také v Lize mistrů, kde společně vyzvou mistra skotské ligy.

Nominace hlavních futsalových anket za rok 2020
Nominace hlavních futsalových anket za rok 2020 03.11.2020

Opět po roce tu máme nominace hlavní futsalových anket za rok 2020: Futsalista roku, Futsalový trenér roku a Futsalista roku do 21 let.

Oba nedělní zápasy byly odloženy. Futsal liga má pauzu
Oba nedělní zápasy byly odloženy. Futsal liga má pauzu 11.10.2020

1. FUTSAL ligy měla v neděli pokračovat dvěma zápasy 5. kola, ale ani jeden z nich se neuskuteční.