Futsalisté FK Chrudim se ale mohou vrhnout do tréninku ve své sportovní hale. Již ve čtvrtek tak započali ostrou přípravu na předkolo Ligy mistrů, do které vstoupí na domácím hřišti o poslední listopadové sobotě proti týmu z Finska.

Chrudimští futsalisté byli nuceni se po přerušení nejvyšší soutěže uchýlit k individuálním plánům, absence společného tréninku jim výrazně komplikovala přípravu na návrat na evropskou scénu. I proto přivítali v sídle chrudimského klubu zprávu o rozvolnění s velkým nadšením. „Je skvělé být zpátky v práci. Už jsme to nutně potřebovali, bohužel jsme spoustu času ztratili, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme udělat vše pro to, abychom se na osmadvacátého připravili tím nejlepším možným způsobem,“ popisuje trenér chrudimských futsalistů Felipe Conde.

Čemu se tedy brazilský kouč hodlá během následujících tří týdnů přípravy především věnovat? „Na začátku musíme připravit těla hráčů na intenzivní tréninky, především je připravit rychlostně, pak přijde na řadu taktika a technika.

Chrudim vyzve na domácím hřišti v sobotu 28. listopadu finského mistra Akaa Futsal. „Vše již budeme zaměřovat na našeho finského soupeře. Viděl jsem jeho zápasy a už teď mám v hlavě nějakou strategii. Tomu se budeme věnovat,“ plánuje.

Šéf chrudimské lavičky si během nucené pauzy sám prošel nákazou koronavirem, teď už je ale znovu připraven na nové výzvy. „Už se cítím na sto procent dobře. Měl jsem mírný příznaky po dobu pěti dnů. Bolest v krku, hlavy a celého těla. Neměl jsem ani horečku a nic vážnějšího. Nyní, měsíc poté, jsem již kompletně v pořádku,“ uzavřel trenér FK Chrudim Felipe Conde.

Další aktuality

PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem?
PŘED ZÁPASEM: Poradí si oslabená Sparta s Libercem? 11.04.2021

Dvěma utkáními dohraje Sparta v pondělí a v pátek základní část 1. FUTSAL ligy. Nejprve přivítá v domácí hale FTZS Liberec, v posledním kole pak zavítá do Teplic. Proti Liberci nebude zdaleka kompletní a hosté toho budou chtít využít.

PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky
PŘED ZÁPASEM: 1. FUTSAL liga nespí ani v době reprezentační přestávky. Rapid přivítá Žabinské Vlky 09.04.2021

V sobotu v 18:00 se v ústecké hale odehraje 22. kolo nejvyšší futsalové soutěže. Žabinští Vlci v posledním zápase sezony zajíždí na sever Čech. Rapid má před sebou ještě dvě utkání a při dvou vítězstvích by mohl přeskočit v tabulce právě brněnský celek.

SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň
SOUHRN TÝDNE: O vítězi základní části je rozhodnuto. Z první pozice jde do play off Plzeň 05.04.2021

Zápasy každý den. Takový byl jízdní řád 1. FUTSAL ligy před reprezentační přestávkou. Do čtvrtfinále play off zbývá odehrát jen šest soubojů, ale veškeré tajenky jsou rozluštěné. Základní část vyhraje poprvé v historii SK Interobal Plzeň.