Pražských derby se odehrálo už dvacet. Přesto je bilance jednoznačně pro Spartu. Slávisté totiž vyhráli jen pět soubojů. Naposledy se sešívaní radovali v derby 29. prosinec 2017, kdy v Edenu porazili rivala 2:1. Loni se obě "S" utkala třikrát. Všechny souboje, včetně jednoho pohárového, vyhrála Sparta. Dokonce rekordním výsledkem 11:2. Nyní je ale v tabulce lépe postavený tým s hvězdou na prsu. Svěřenci Davida Fillingera vyhráli dosud všechny tři zápasy a jsou druzí.

Sparta už letoš dvakrát klopýtla. Pokaždé proti celkům ze silné pětky. V Chrudimi remizovala a v pondělí prohrála s Teplicemi doma 2:3. Simitčiho tým má však ve svém středu Antonína Hrdinu, který je nejlepším střelcem derby co by aktuální hráč (5 branek). Pokud by vstřelil hattrick, dotáhne se v historii na nejlepší střelce derby pražských "S" Michala Holečka a Tomáše Drahovského.

Beni Simitči (trenér Sparty): "Když přijde čas derby, všechno jde stranou. My jsme ani neměli úplně čas řešit prohru s Teplicemi, protože se musíme dívat dopředu. Měli jsme s týmem mítink a všichni jsou si moc dobře vědomi toho, že jsme prohráli kvůli nedodržení taktiky. Kluci se na derby těší strašně moc, většina z nich ho nehrála. Myslím si, že jsme dobře připraveni na to, abychom udrželi primát "Vládce Prahy". Doufám, že na poslední otevřený domácí zápas dorazí hodně diváků a poženou nás za vítězstvím.“

David Filinger (trenér Slavie): "Do derby půjdeme s pokorou. Sparta má výborný mančaft a v domácím prostředí bude favoritem. Ale já si myslím, že teď máme dobrou formu a pojedeme tam bodovat, poprat se o to. Atmosféra je v týmu dobrá, je v něm bojovná nálada. Zvládli jsme vše, co jsme měli, můžeme jít do utkání s čistou hlavou."

Filip Vaktor (Slavia): "Čím těžší zápas, tím víc se na něj těším. Slyšel jsem, že se delší dobu se Spartou nevyhrálo, tak doufám, že se to změní, uděláme pro vítězství všechno."

Jan Křemen (Slavia): "Ve Spartě jsem futsalově začínal, ale to bylo za doby pana Větrovského, který už tam není, změnilo se to k nepoznání, takže se dá říct, že to je úplně jiný klub. Je dobře, že jsme třikrát vyhráli, ale teď nás čeká úplně něco jiného. Musíme do toho ale vstoupit stejně, pracovat dobře i dozadu a pokusit se vyhrát."

_______________________________________
AC Sparta Praha - SK Slavia Praha
PÁ 20:00 | UNYP aréna Praha
živě YouTube

Profil haly

UNYP aréna

Více
Adresa Podvinný mlýn 2131/11, 190 00 Praha 9-Libeň
Kapacita 2500
Vstupenky 60 Kč, majitelé permanetky AC Sparta Praha a HC Sparta Praha zdarma

Další aktuality

Chrudimští futsalisté jsou v tréninku a chystají se na předkolo Ligy mistrů
Chrudimští futsalisté jsou v tréninku a chystají se na předkolo Ligy mistrů 18.11.2020

Vládní svolení k tréninkům a zápasům profesionálních sportovců sice 1. Futsal ligu zatím nerestartovalo.

Antonín Hrdina opouští Spartu, přednost dostalo Švýcarsko
Antonín Hrdina opouští Spartu, přednost dostalo Švýcarsko 04.11.2020

Antonín Hrdina odchází do švýcarské Minervy Futsal Bern, se kterou již v minulosti vyhrál ligový titul. Hráč, který v loňské sezoně nastupoval za Mělník, se s klubem letos představí také v Lize mistrů, kde společně vyzvou mistra skotské ligy.

Nominace hlavních futsalových anket za rok 2020
Nominace hlavních futsalových anket za rok 2020 03.11.2020

Opět po roce tu máme nominace hlavní futsalových anket za rok 2020: Futsalista roku, Futsalový trenér roku a Futsalista roku do 21 let.