Do zápasu jsme vstoupili dobře a ve 13. minutě otevřel skóre Lukáš Křivánek krásným gólem po nahrávce Antonína Hrdiny. Poté jsme si vytvořili několik šancí, ale gólem to neskončilo. V 17. minutě projel hřiště Jiří Vokoun, ale jeho střela skončila na tyči. V 18. minutě našel fantasticky Lukáš Křivánek před prázdnou branou volného Antonína Hrdinu a šli jsme do vedení 2:0. A tak skončil druhý poločas.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili lépe hosté. Sparťané hrozili zejména z brejků, ale další gól jsme nepřidali, ba naopak jsem nechali vyniknout zákroky po našich střelách dobře chytajícího brankáře soupeře Hůlu. Ve 29. minutě vstřelil soupeř kontaktní branku a minutu poté už bylo bohužel vyrovnáno na 2:2. Ve 37. minutě se podařilo Svarogu otočit zápas na konečných 3:2.

Beni Simitči, trenér Sparty: “K dnešnímu zápasu nemám co říct. Je jasné, že v druhém poločase jsme odpadli takticky. Vůbec nebylo v plánu se stáhnout a čekat na soupeře. Tohle bylo strašné nedodržení trenérských pokynů, které jsme si dali o poločase. Měli jsme být daleko aktivnější, držet balón, napadat soupeře od půlky. Krásně jsme začali, s velkou jistotou a přehledem, vedli jsme o dva góly, neinkasovali jsme, takže přesně to, co jsme chtěli. Chyběl nám strašně moc William, který by Teplice dokázal potrestat. Opravdu nevím odkud se vzala ta pasivní hra, soupeř jako Teplice za takového stavu nepřestane hrát, právě naopak bude ještě více tlačit. Za stavu 2:0 jsme měli několik tutovek před bránou, které by ukončily zápas, ale bohužel se nám je nepodařilo proměnit. Samozřejmě mě mrzí domácí prohra. Myslím si, že vzhledem ke všem opatřením okolo COVIDU byla velmi slušná návštěva, za což jsem rád. Soupeři gratuluji k vítězství, za druhý poločas si to opravdu zasloužili, ale my jsme jim k tomu naší pasivitou výrazně pomohli.”

Micha Hůla, brankář Svarog FC: “V dnešním důležitém zápase jsme zaspali první poločas a vůbec jsme se nedostali ke své hře. Bylo důležité, že nás ani dvoubrankové manko nesložilo. O poločase jsme si k tomu něco řekli a do druhé půle jsme nastoupili úplně vyměnění. Jsem rád, že se nám podařilo utkání otočit v náš prospěch a zvítězit.”

__________________
Statistiky

Další aktuality

Kluby hlásí první změny v kádrech!
Kluby hlásí první změny v kádrech! 30.06.2025

Do začátku další sezony 1. Futsal ligy zbývá ještě dlouhá doba, některé kluby ale již teď zveřejňují první změny ve svých kádrech. Kromě konce angažmá zahraničních hráčů se objevila i zpráva, že v Kadani nebude pokračovat trenér Beni Simitči, v Plzni skončili Vitinho a Joao Silva, zajímavou posilu hlásí z Ústí nad Labem.

Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována!
Nová sezona 1. Futsal ligy je rozlosována! 19.06.2025

Cestu za obhajobou titulu začne Chrudim v prvním kole v domácí hale v Liberci. Úvod soutěže nabídne také severočeské derby Chomutova s Kadaní, Plzeň se představí na Helasu a Slavia v Ústí nad Labem. Nováček soutěže z Vyškova odehraje svůj historicky první duel v nejvyšší soutěže na horké půdě ve Vysokém Mýtě. Fináloví soupeři se potkají v Plzni v sedmém kole.

David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie!
David Ploc se z Bohemians přesouvá do Slavie! 17.06.2025

Trenér a aktivní hráč David Ploc po sestupu z 1. Futsal ligy skončil v Bohemians Praha, bez futsalu však nezůstane - přesouvá se do pozice ředitele juniorských týmů v SK Slavia Praha. V Edenu ho v úterý představili jako první posilu nové sezony.