Oba celky se v letošní sezoně již utkaly. Ve finále krajské části Poháru SFČR porazila Česká Lípa na domácí palubovce Liberec těsně 2:1. Loňskou sezonu zakončili oba soupeři vzájemným duelem v České Lípě. Utkání skončilo remízou 2:2. První souboj loňské sezony vyzněl lépe pro domácí Liberec po výsledku 3:2.

Letošní 1. FUTSAL ligu zahájili Českolipští domácí výhrou nad Helasem a vysokou prohrou v Plzni. I Liberec má na svém kontě tři body. Nejprve prohrál v Plzni a ve 2. kola doma porazil Mělník.

Karel Kruliš (trenér Démonů): "V neděli nás čeká další derby, tentokrát o ligové body. Před více jak týdnem, kdy jsme v krajském poháru Liberec přehráli sílou vůle, nám tento soupeř ukázal svou sílu, a na to jsme se chystali. Jelikož neměli některé opory k dispozici a i my jsme hráli ve velice rozházených čtyřkách, troufnu si říct, že zápas bude opět velice vyrovnaný. Pevně věřím, že utkání bude mít vysoké tempo a hlavně náboj k derby, jak se patří."

Aleš Benek (hrající trenér Liberce): "S Lípou jsme se utkali minulý týden ve finále krajského poháru. I když byly obě sestavy kombinované a dostali prostor hráči širšího kádru, tak mi tento zápas ukázal určitou charakteristiku hry Démonů. Zápas měl dobré tempo a kvalitu. Určitě jsou nebezpeční ze standardních situaci. Předpokládám, že to bude velmi vyrovnané utkání jako vždy, které rozhodne disciplína a proměňování šancí. Na neděli budeme dobře připraveni. Nesmíme pustit Lípu do hry a musíme se vyvarovat zbytečných faulů. V tréninku děláme maximum, aby se naše hra zlepšovala. Jsem spokojen, jak pracujeme. Pokud chceme letos pomýšlet na play off, tak takové zápasy musíme zvládat. Osobně se na zápas moc těším."

__________________________________
FC Démoni Česká Lípa - FTZS Liberec
NE 20:30 | MSH Česká Lípa
živě YouTube

Profil haly

MSH Č. Lípa

Více
Adresa Wedrichova 3305, Česká Lípa 470 01
Kapacita 400
Vstupenky 20 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 10ti let zdarma, držitelé členské karty futsal FIFA zdarma

Další aktuality

Chrudimští futsalisté jsou v tréninku a chystají se na předkolo Ligy mistrů
Chrudimští futsalisté jsou v tréninku a chystají se na předkolo Ligy mistrů 18.11.2020

Vládní svolení k tréninkům a zápasům profesionálních sportovců sice 1. Futsal ligu zatím nerestartovalo.

Antonín Hrdina opouští Spartu, přednost dostalo Švýcarsko
Antonín Hrdina opouští Spartu, přednost dostalo Švýcarsko 04.11.2020

Antonín Hrdina odchází do švýcarské Minervy Futsal Bern, se kterou již v minulosti vyhrál ligový titul. Hráč, který v loňské sezoně nastupoval za Mělník, se s klubem letos představí také v Lize mistrů, kde společně vyzvou mistra skotské ligy.

Nominace hlavních futsalových anket za rok 2020
Nominace hlavních futsalových anket za rok 2020 03.11.2020

Opět po roce tu máme nominace hlavní futsalových anket za rok 2020: Futsalista roku, Futsalový trenér roku a Futsalista roku do 21 let.