Helas má za sebou už dvě soutěžní utkání. Po prohře v České Lípě si doma poradil s nováčkem z Ústí nad Labem a na zisk tří bodů by chtěl navázat i v pátek. Domácí budou spoléhat na nerozehranost soupeře. Tepličtí totiž odehráli pouze zápas 1. kola. Paradoxně také v Brně, kdy na půdě Žabinských Vlků zvítězili 7:5.

V minulé sezoně vyhrály Teplice na palubovce Helasu 4:1, odveta na severu Čech skončila 7:4 pro domácí. V těchto zápasech se dařilo střelcům Davidovi Černému a Jiřímu Mužíkovi, oba už ale ve svých klubech nepůsobí.

Tomáš Galia (trenér Helasu): „V domácím utkání s Teplicemi bohužel přicházíme o výhodu domácí palubovky, která může sehrát svoji roli. Definovat sílu soupeře je bezpředmětné, pro nás musí být kvalita soupeře motivací, všem ukázat, že se Helas zase o kousek posunul a není na místě se schovávat za otřepanou frázi: „V utkání nemáme co ztratit, můžeme jen získat". Máme-li být úspěšní, musí se v páteční večer vše sejít v náš prospěch.”

Eloy Alonso (trenér Svarog FC): „Po dvou týdnech bez zápasů se vracíme do ligy a hrajeme znovu v Brně. Helas je silný tým. Do tohoto zápasu vchází dobře naladěn, v posledním utkání dosáhl pohodlného vítězství. Víme, že jsou velmi nepříjemným soupeřem, v Brně jsou velmi silní a my jsme připraveni bojovat. Doufáme, že dosáhneme vítězství a získáme tři body, abychom pokračovali v růstu jako tým a udržovali vzestupnou linii, ve které jsme. Nyní nás čekají dva velmi důležité týdny, ve kterých máme pět zápasů. První tři zápasy jsou ligové a na venkovních palubovkách. Nejprve se ale musíme zaměřit na zápas proti Helasu. Jsem si jistý, že to nebude jednoduché, ale když budeme pracovat jako tým bojující na maximum, dosáhneme vítězství.“

_____________________________________
Helas Brno - Svarog FC Teplice
Pátek 19:30 | SH Vodova 2

Profil haly

SH Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kapacita 3500 diváků
Vstupenky 50 Kč dospělí

Další aktuality

Oba nedělní zápasy byly odloženy. Futsal liga má pauzu
Oba nedělní zápasy byly odloženy. Futsal liga má pauzu 11.10.2020

1. FUTSAL ligy měla v neděli pokračovat dvěma zápasy 5. kola, ale ani jeden z nich se neuskuteční.

Olympik v lize oplatil Spartě vyřazení z poháru
Olympik v lize oplatil Spartě vyřazení z poháru 10.10.2020

V pondělí Olympik vypadl se Spartou z Poháru SFČR, v pátek jim porážku vrátil. Velmi vyrovnaný zápas dokázali mělničtí hráči v samotném závěru zvrátit na svou stranu a připisují si cenný skalp!

Svarog si s Démony poradil i na podruhé
Svarog si s Démony poradil i na podruhé 10.10.2020

Páté kolo 1. FUTSAL ligy a zároveň poslední kolo před nucenou koronavirovou přestávkou je minulostí. Svarog podruhé v týdnu hostil českolipské Démony.