Jako první se prosadil Daniel, který zavěsil míč k tyči z přímého kopu, druhou branku zařídila dvojice Homola, Brychta. Druhý jmenovaný dorazil přesný kapitánův pas do sítě. Další dvě branky pak přidal David Jošt, pátou branku krásnou umístěnou ránou do horního rohu přidal Radim Záruba, šestou pak Jan Křemen. Slávisté o osudu utkání rozhodli už po prvních dvaceti minutách.

Po přestávce šancí už trochu ubylo, ale hosté měli stále utkání pod kontrolou. Sedmou branku přidal hrající asistent trenéra Zdeněk Sláma, a až za tohoto stavu se podařilo domácím snížit, když se Hricovi povedlo přehodit z dálky Karpiaka. Poslední tři branky ale zase vstřelili slávisté - nejprve Záruba ranou o tyč, devátou a desátou pak Filip Hruška, který tak navázal na premiérovou branku z prvního kola proti Mělníku. V druhém poločase se do hry dostali také další mladíci - Adam Vondráček a Svatopluk Plíšek.

Komentáře po utkání:

David Filinger (trenér Slavia): "Přijeli jsme sem s nějakou taktikou a ta taktika nám vyšla do posledního puntíku. Kluci splnili všechno, co jsme si řekli, takže mohu být mimořádně spokojen. Vycházely nám kombinace, které jsme si nacvičili. Tohle jsme dávali klukům do hlavy celý týden. Věděli jsme, že to Budějovicím bude dělat problémy, protože to jsou většinou fotbalisti. Ze začátku jsme se sice trochu trápili v koncovce, ale bylo to o pár gólech a poté už bylo všechno v naší režii. Takhle si představuji, že bychom měli taková utkání zvládat."

Filip Hruška (Slavia): "Jsem rád za každou šanci, kterou od trenéra dostanu, proto jsem rád, že se mi povede se za to odvděčit brankou. Nechtěli jsme vůbec nic podcenit, myslím, že se nám utkání povedlo. Kolik mi naúčtuje kapitán za dvě branky a desátý gól nevím, už ta premiérová ligová branka Mělníku nebyla úplně laciná."

Štefan Beránek (České Budějovice): "Nemohli jsme se do utkání vůbec dostat, bylo to úplně něco jiného než v Chrudimi. Nechtěli jsme alespoň inkasovat desítku, ale ani to se nám nakonec nepovedlo."

______________
Statistiky

Další aktuality

VÝSLEDKY: Znovu 2:1. Chrudim je krok od postupu do finále
VÝSLEDKY: Znovu 2:1. Chrudim je krok od postupu do finále 08.05.2021

Podívejte se na výsledky prvního semifinálového týdne v 1. FUTSAL lize.

PŘED ZÁPASEM: Dokáže Svarog srovnat semifinále s Chrudimí?
PŘED ZÁPASEM: Dokáže Svarog srovnat semifinále s Chrudimí? 07.05.2021

V sobotu je na programu druhé semifinálové utkání mezi Teplicemi a Chrudimí. První vzájemné měření sil přineslo mnoho emocí. Zřejmě se tedy máme na co těšit i nadále. Svarog přivítá východočeský celek ve sportovní hale v Chomutově. Utkání začíná v 19:00.

První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce
První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce 06.05.2021

Úvodní semifinálový souboj Plzně se Slavií nabídl skvělou a atraktivní podívanou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a k vidění byla řada šancí. Plzeň dokázala ve druhé půli otočit nepříznivé skóre a zvítězila 2:1. Interobal se ujal vedení 1:0 na zápasy.