Chrudimští před televizními kamerami na svého rivala z Prahy pořádně nastoupili a v první polovině úvodního poločasu byli jednoznačně lepší. A s tlakem logicky přicházely i šance. První příležitost sice měla Sparta v podobě teče Jiřího Vokouna, vzápětí se ale nestíhal ohánět Ondřej Vahala. Problémy mu dělali především Pavel a David Drozdovi, kteří na něj vyslali hned několik střeleckých pokusů. Druhý jmenovaný navíc v deváté minutě utkání nastřelil břevno.

Zazlobili ale také sparťané, jmenovitě posila William, který svoji levačkou také orazítkoval horní tyč chrudimské branky. V závěru poločasu se hrál svižný futsal nahoru dolů, fanoušci v chrudimské sportovní hale ani u televizních obrazovek se ale úvodní branky nedočkali. Podobný průběh byl k vidění i po přestávce a čekalo se, co s duelem udělám první gól.

Jako první se nakonec prosadili Chrudimští. Tomáš Koudelka rozehrál rohový kop přesně na nohu Davida Drozda, který po zemi propálil Vahalu a zařídil chrudimské vedení. Bláznivý závěr zápasu však vše ještě překopal. Po přesné střele Antonína Hrdiny na vzdálenější tyč sice podruhé využil Koudelkovy pobídky David Drozd a poslal ve 37. minutě domácí celek znovu do vedení, ani to ale na tři body nestačilo.

Následnou power-play Sparty využil Tušar přesným nástřelem na zadní tyč, kde do prázdné branky vyrovnával Azem Brahimi! Závěrečná rána Felipeho po standardní situaci skončila mimo, a tak se Chrudim se Spartou při prvním vzájemném měření sil letošní sezony rozešla nerozhodně 2:2. Oba celky si tak do tabulky 1. FUTSAL LIGY zapsaly po bodu.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Oba týmy odehrály dobrý zápas, my jsme však předvedli spoustu chyb jako první ligové kolo. Ve druhé půli jsme sledovali kvalitní futsal, který musel fanoušky bavit. V útoku jsme se posunuli dopředu a vytvořili si dostatek šancí, problémem je však obrana, protože tam jsme stále daleko od našeho ideálu. Speciálně musíme zapracovat na koncentraci.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Na to, že se jednalo o druhý ligový zápas, tak se jasně ukázalo že se opravdu hrálo derby. Já jsem spokojený s tím, že hned ve druhém kole měli kluci možnost zahrát si těžký zápas. Když přemýšlím, že Vokoun šel na zápas bez tréninku, tak musím být spokojený s jeho výkonem. Podobné to bylo i s Williamem, který si při rozcvičce poranil tříslo, ale nechtěl nás v tom nechat, takže to překonal a hrál. Kluky musím opravdu ze srdce pochválit a pogratulovat jim za předvedený výkon, protože dlouho nebylo ve Spartě vidět, že by si každý lehnul a blokoval střely. Myslím si, že dnes mohli diváci vidět trošku jinou ozdobu ve hře Sparty, kde dominovala týmová hra, obětavost a vzájemná spolupráce. Sice nemáme papírově tak kvalitní kádr jako loni, ale to všechno jsme schopni vykompenzovat týmovostí.“

__________________
Statistiky

Další aktuality

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.

Valná hromada: Po Kolmanovi převzal nejvyšší soutěž Kruliš
Valná hromada: Po Kolmanovi převzal nejvyšší soutěž Kruliš 19.06.2021

V Nymburce se v sobotu uskutečnila 9. řádná Valná hromada Svazu futsalu ČR. V rámci jejího průběhu byl dovolen 3. místopředseda výkonného výboru za kluby 1. ligy Karel Kruliš, který nahradil Daniela Kolmana.