Už od první minuty bylo vidět, že Helas chce v premiéře před domácími fandy zvítězit. Jak toho docílit ukázal kapitán David Cupák. Ve třetí minutě sice ztratil míč, ale vybojoval ho následně zpět, několika kličkami se dostal až před prázdnou branku a bylo to 1:0. Během prvního poločasu se podařilo domácím vsítit ještě další čtyři branky. Trefili se Šarközy, dvakrát Presl a jednou Lidmila. Do kabin šli tedy hráči Helasu spokojení a se stavem 5:0 v zádech.

Spokojenost ukolébala domácí natolik, že se nekoncentrovali na začátek druhého poločasu a houževnatý soupeř ukázal, že rozhodně není na palubovce jen do počtu. Během pěti minut byl stav 5:3 a rodilo se drama. I další branku vstřelil hostující hráč. Bylo to ale do vlastní sítě. Martin Macháček byl při bránění důrazný, ale nedokázal už odvrátit, aby se míč letící z rohu hřiště neodrazil od jeho těla za záda bezmocného brankáře. Na tuto vlastní branku domácí navázali dalšími třemi trefami. Postupně navýšili skóre Vojtěch Cupák, Jakub Sznapka a benjamínek Lukáš Durek. Hráč ročníku narození 2002 ve svém prvním střídání zužitkoval přihrávku od Milana Svobody, obešel obránce a poslal míč do prázdné brány. Premiérová branka tohoto hráče v 1.FUTSAL Lize udělala pokladníkovi Helasu jistě radost. Hosty chtěl ještě svým gólem do zápasu vrátit Václav Koc, ale následovala jasná odpověď Helasu v podobě tří branek v rozmezí půl minuty, kdy se trefil dvakrát Kamenský a podruhé v utkání Sznapka. V poslední vteřině se ještě z rohu prosadil hostující Hajaš, ale tento gól už nemohl odvrátit tři body pro domácí Helas.

Ohlasy po utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Důležitá a povinná výhra za kterou jsme si šli od první minuty. Pokud zapomenu na dvě minuty v druhém poločase, kde jsme nepochopitelně vypadli ze hry, bylo utkání v naší režii. Vzhledem k naší omezené přípravě na utkání, pro nás dnes byl důležitý cíl, ne cesta po které do něj přijdeme.”

Tomáš Votava (brankář, FC Rapid Ústí nad Labem): "Do Brna jsme jeli s cílem zabojovat o první body, bohužel hned první poločas, v němž to vypadalo, že hrajeme futsal poprvé, nás postavil nohami na zem. Ve druhém poločasu jsme se dokázali po velmi dobré pasáži přiblížit na rozdíl dvou branek, bohužel nás psychicky položila vlastní branka na 3:6 a od té doby to vypadalo podobně jako v prvním poločase. Toto utkání musíme hodit za hlavu a využít reprezentační přestávku k tomu, abychom dohnali tréninkové manko z přípravy."

________________
Statistiky

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Tři týmy jsou stále stoprocentní. Simitči hodil porážku s Teplicemi na hráče
SOUHRN KOLA: Tři týmy jsou stále stoprocentní. Simitči hodil porážku s Teplicemi na hráče 30.09.2020

Tři kola má za sebou 1. FUTSAL liga a tabulka vypadá hodně zajímavě. Na prvních třech místech jsou týmy s devíti body, ale není mezi nimi ani Chrudim, ani Sparta. Lize momentálně vládne Plzeň, Slavia a Teplice.

Sparta vedení neudržela, Teplicím podlehla 2:3
Sparta vedení neudržela, Teplicím podlehla 2:3 29.09.2020

V dohrávce druhého kola přijel tým Svarog FC Teplice a poprvé jsme se mohli představit v UNYP Aréně před vlastními fanoušky.

Olympik získal první tři body v nové sezoně
Olympik získal první tři body v nové sezoně 29.09.2020

Po dvou venkovních porážkách se futsalisté Olympiku Mělník poprvé v nové sezoně přestavili v domácím prostředí. Českobudějovické Dynamo, které v rámci nejvyšší soutěže zavítalo na soutok vůbec poprvé, přetlačili v boji o první body 5:4.