Žabinští Vlci se dostali do nejvyšší soutěže z třetího místa 2. ligy futsalu východ poté, co Olomouc i Vyškov postup odmítly. Čeká je tedy velký zápas a hned proti silným Teplicím, které disponují zahraniční enklávou. Jenže Severočeši přišli o kapitána. David Černý dostal šanci v nejvyšší fotbalové soutěži a hraje za FK Teplice. Svarog v loňské sezoně dokončil na čtvrté pozici.

Prezident Žabinských Vlků se stará o svůj kluv dvaatřicet let a nyní je na vrcholu: "Čeká nás úplně první prvoligový zápas ve dvaatřicetileté historii našeho klubu. Los nám přisoudil jednoho z nejsilnějších a nejatraktivnějších soupeřů. Nastoupíme s respektem - vůči soupeři i soutěži jako takové, avšak v žádném případě nepůjdeme do zápasu ustrašeně. Přestože jsem realista, nemám se svým týmem v úmyslu rozdávat body úplně zadarmo."
 
Mužstvo nově povede reprezentační trenér žen Michal Odehnal: "Příprava byla poměrně krátká, nicméně se na historicky premiérové utkání Vlků v první lize moc těšíme a i přesto, že los nebyl úplně přívětivý, tak se chceme rvát o každý míč jako Vlci."

I Teplice mají nového kouče. Je jím Španěl Eloy Alonso. "Před sezonou jsme zakončili s velmi dobrými pocity. Tým během posledních čtyř týdnů velmi tvrdě pracoval, hodně fyzické práce i hodně práce na hřišti, abychom dokázali adaptovat nové hráče. Šli jsme postupně a minulý víkend jsme dosáhli dvou skvělých vítězství proti dobrým týmům. Tým je stále v růstové fázi, mnoho hráčů ještě není v optimálním stavu, protože se připojili později, ale všichni se opravdu těší na zahájení sezony. Jsem velmi spokojen s prací hráčů a všichni se těšíme na první páteční ligový zápas proti nováčkovi z Brna," uvedl teplický trenér.

V brance Teplic se zřejmě představí reprezentant Michal Hůla. On sám bude bojovat o udržení pozice jedničky ve Svarogu. "Už v pátek nás opět po půlroční odmlce čeká mistrovské utkání a všichni se na něj moc těšíme! Čeká nás nováček soutěže z Brna a je to pro nás velká neznámá. Věřím, že do soutěže vkročíme správnou nohou a z Brna si přivezeme troufnu si říct povinné tři body a od začátku tak půjdeme za naším cílem!“

_________________________________
Žabinští Vlci Brno - Svarog FC Teplice
PÁ 20:00, SH Brno-Bohunice

Profil haly

SH Bohunice

Více
Adresa Neužilova 35, 625 00 Brno-Bohunice
Kapacita 300
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Nováček zdolán, Chrudim navíc slaví první nulu v sezoně
Nováček zdolán, Chrudim navíc slaví první nulu v sezoně 17.09.2020

Po bodové ztrátě proti pražské Spartě si chrudimští futsalisté připsali druhou výhru v probíhající sezoně. Na hřišti kousavého nováčka z Brna zvítězili 3:0, brankář Dmitrij Litviněnko si do svých statistik zapsal první nulu v nové sezoně!

Středeční výsledek: Dohrávku zvládl favorit. Vlci proti Chrudimi neskórovali
Středeční výsledek: Dohrávku zvládl favorit. Vlci proti Chrudimi neskórovali 16.09.2020

1. FUTSAL ligy pokračovala před reprezentační přestávkou středeční dohrávkou zápasu 2. kola. Žabinští Vlci hostili FK Chrudim.

PŘED ZÁPASEM: Žabinští Vlci podruhé doma. Přijede šampion
PŘED ZÁPASEM: Žabinští Vlci podruhé doma. Přijede šampion 15.09.2020

Ještě před reprezentační přestávkou uvidíme jedno utkání 1. FUTSAL ligy. V dohrávce 2. kola hostí ve středu Žabinští Vlci Brno soupeře z Chrudimi.