Setkání začalo předáním pohárů a medailí za předčasně ukončený soutěžní ročník 2019/2020. Nedílnou součástí setkání byly následně informace od vedení SFČR směrem ke klubům týkající se rozdělování marketingových financí či jednání s generálním partnerem ligy. „Do konce července budeme mít jasno, zda bude VARTA pokračovat, případně bude jiný partner,“ sdělil předseda SFČR Otakar Mestek.

Před novou sezonou došlo také k úpravě pravidel Futsal FIFA. Prezentaci s jejich výkladem představil klubům konzultant Komise rozhodčích SFČR Ondřej Černý. „Klubům jsem představil hlavní a zásadní změny. Detailně se výkladu pro zástupce klubů budeme věnovat 20. srpna v Nymburce během semináře pro rozhodčí, kam jsme všechny pozvali. Pravidla jsou platná již od 1. července, takže už by se podle nich měly hrát pohárové či přípravné zápasy,“ řekl Černý. Překlad pravidel bude dostupný po jeho úpravě na webu futsal.cz.

Zajímavou reakce vyvolala například změna pravidla o zmaření brankové příležitosti. Pokud totiž jde hráč sám na brankáře a bude faulován dobíhajícím obráncem, obdrží nově pouze žlutou kartu. „Autoři pravidel vycházeli z procentuální úspěšnosti vstřelení branky při těchto situacích a na základě sledování dvou evropských soutěží došli k závěru, že branka při samostatném úniku padne jen ve třiatřiceti procentech,“ upřesnil český rozhodčí na listině FIFA a UEFA.

Vzrušení v sále vyvolala i zpráva Licenční komise SFČR, kterou na grémiu zastupoval Jan Novotný a Michal Chyba. „Devět klubů licenci obdrželo. Mělník, Teplice a Sparta mají čas doplnit nedostatky v licenčním řízení do 31. července. Pokud tak neučiní, licenci neobdrží,“ zdůraznil Novotný.

Na závěr grémia si vzal závěrečné slovo i jeho šéf Daniel Kolman. „Rád bych vám všem řekl, že se jedná o mou poslední futsalovou sezonu. Na jaře 2021 se chystám do futsalového důchodu,“ vyjádřil se prezident SK Slavia Praha. „Říkám to nyní, abyste mě pak nepranýřovali, že jsem to zabalil třeba po hloupém vyřazení v play off. Pokud bychom vyhráli ligu a hráli Ligu mistrů, tak vše ještě přehodnotím. Ne, kecám. Skončím i tak,“ usmíval se Kolman.

Další aktuality

Nováček zdolán, Chrudim navíc slaví první nulu v sezoně
Nováček zdolán, Chrudim navíc slaví první nulu v sezoně 17.09.2020

Po bodové ztrátě proti pražské Spartě si chrudimští futsalisté připsali druhou výhru v probíhající sezoně. Na hřišti kousavého nováčka z Brna zvítězili 3:0, brankář Dmitrij Litviněnko si do svých statistik zapsal první nulu v nové sezoně!

Středeční výsledek: Dohrávku zvládl favorit. Vlci proti Chrudimi neskórovali
Středeční výsledek: Dohrávku zvládl favorit. Vlci proti Chrudimi neskórovali 16.09.2020

1. FUTSAL ligy pokračovala před reprezentační přestávkou středeční dohrávkou zápasu 2. kola. Žabinští Vlci hostili FK Chrudim.

PŘED ZÁPASEM: Žabinští Vlci podruhé doma. Přijede šampion
PŘED ZÁPASEM: Žabinští Vlci podruhé doma. Přijede šampion 15.09.2020

Ještě před reprezentační přestávkou uvidíme jedno utkání 1. FUTSAL ligy. V dohrávce 2. kola hostí ve středu Žabinští Vlci Brno soupeře z Chrudimi.