Ve 21 letech stále patříš k mladým hráčům, ale v našem klubu máš již několik sezon za sebou, jaká pro Tebe byla ta letošní?
"Musím říct, že letošní sezóna byla pro mě asi ta nejvydařenější ze všech. Celkem rychle jsme se zbavili starostí o záchranu a naopak bojovali o co nejlepší pozici do play off. Nakonec to stačilo na 6. místo a je jen škoda, že se liga nemohla dohrát se vším všudy. Myslím si ale, že i naše výkony šly oproti minulé sezóně rozhodně nahoru, takže určitě máme do budoucna na čem stavět."

Co očekáváš od nového ročníku, kdo bude dle Tebe bojovat o titul a pro koho bude ligová sezóna 2020/2021 sestupová?
"To je teď docela těžké říct. Kluby určitě budou přes léto ještě hodně posilovat, takže se vše může do začátku sezóny hodně zamotat. Zatím to vypadá, že letos bude hodně silná Plzeň, jako každý rok bude usilovat o titul Chrudim a nesmíme zapomenout ani na Spartu. Vítězem by tak měl být některý těchto tří týmů. Naopak starosti o záchranu nejspíš budou mít oba nováčci, ale je možné, že se po prvních kolech ocitne na spodku tabulky úplně jiný tým."

Program nového ligového ročníku již zná své rozlosování, co říkáš na úvodní los našeho mužstva?
"Osobně jsem s losem spokojený. Na úvod máme dva hratelné celky a to Českou Lípu a Ústí nad Labem, se kterými bychom mohli získat nějaké body. Pokud se nám tyto důležité zápasy povedou, dodá nám to hned na úvod sezóny potřebný klid do dalších zápasů a mohli bychom tak potrápit i některého z favoritů. Samozřejmě to platí i obráceně. Pokud bychom v těchto zápasech výsledkově vyhořeli, zvedat se už bude poměrně složité vzhledem k těžkým soupeřům, co nás pak v dalších kolech čekají."

Jakou očekáváš sezonu 2020/2021 z pohledu našeho celku?
"Už jsem to trochu nastínil v minulé otázce, ale myslím si, že první dvě kola pro nás budou hodně důležitá. Od těch se bude vzhledem k následujícímu losu odvíjet další průběh sezóny. Věřím ale, že nakonec bude pro nás příští sezóna minimálně stejně úspěšná jako ta předchozí."

Další aktuality

Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík
Kluby by také měly investovat do sebeprezentace, myslí si Michal Pavlík 03.08.2020

Nová sezóna klepe na dveře a futsalový kolotoč se opět naplno rozjíždí. To znamená návrat do plné polní i pro důležitého člena zákulisí českého futsalu, PR manažera SFČR Michala Pavlíka. Na své pozici stíhá informovat o dění v nejvyšší futsalové lize, ve druhých ligách, v české reprezentaci, a také se podílí na organizaci veškerých futsalových akcí. A jelikož Michal nemůže udělat rozhovor sám se sebou, připravil si pro něj otázky PR manažer klubu SK Interobal Plzeň Martin Spörl.

Radek Lobo: O start ligy nemám obavy
Radek Lobo: O start ligy nemám obavy 01.08.2020

Ačkoliv se to nezdá, tak za necelých šest týdnů by se měla rozběhnout VARTA futsal liga. Nejen české nejvyšší futsalová soutěž se potýká s celou řadou nevyřešených otázek vzhledem k bezprecedentní globální situaci.

David Cupák: Chci se podílet na budoucnosti futsalu
David Cupák: Chci se podílet na budoucnosti futsalu 31.07.2020

Hrající legenda Helasu Brno David Cupák, se s námi podělil o své dojmy před startem nové sezony. Uvidíme Davida v nové sezóně i v jiné roli, než tam kde mu to jde nejlépe, tedy na palubovce a v dresu?