Ve 21 letech stále patříš k mladým hráčům, ale v našem klubu máš již několik sezon za sebou, jaká pro Tebe byla ta letošní?
"Musím říct, že letošní sezóna byla pro mě asi ta nejvydařenější ze všech. Celkem rychle jsme se zbavili starostí o záchranu a naopak bojovali o co nejlepší pozici do play off. Nakonec to stačilo na 6. místo a je jen škoda, že se liga nemohla dohrát se vším všudy. Myslím si ale, že i naše výkony šly oproti minulé sezóně rozhodně nahoru, takže určitě máme do budoucna na čem stavět."

Co očekáváš od nového ročníku, kdo bude dle Tebe bojovat o titul a pro koho bude ligová sezóna 2020/2021 sestupová?
"To je teď docela těžké říct. Kluby určitě budou přes léto ještě hodně posilovat, takže se vše může do začátku sezóny hodně zamotat. Zatím to vypadá, že letos bude hodně silná Plzeň, jako každý rok bude usilovat o titul Chrudim a nesmíme zapomenout ani na Spartu. Vítězem by tak měl být některý těchto tří týmů. Naopak starosti o záchranu nejspíš budou mít oba nováčci, ale je možné, že se po prvních kolech ocitne na spodku tabulky úplně jiný tým."

Program nového ligového ročníku již zná své rozlosování, co říkáš na úvodní los našeho mužstva?
"Osobně jsem s losem spokojený. Na úvod máme dva hratelné celky a to Českou Lípu a Ústí nad Labem, se kterými bychom mohli získat nějaké body. Pokud se nám tyto důležité zápasy povedou, dodá nám to hned na úvod sezóny potřebný klid do dalších zápasů a mohli bychom tak potrápit i některého z favoritů. Samozřejmě to platí i obráceně. Pokud bychom v těchto zápasech výsledkově vyhořeli, zvedat se už bude poměrně složité vzhledem k těžkým soupeřům, co nás pak v dalších kolech čekají."

Jakou očekáváš sezonu 2020/2021 z pohledu našeho celku?
"Už jsem to trochu nastínil v minulé otázce, ale myslím si, že první dvě kola pro nás budou hodně důležitá. Od těch se bude vzhledem k následujícímu losu odvíjet další průběh sezóny. Věřím ale, že nakonec bude pro nás příští sezóna minimálně stejně úspěšná jako ta předchozí."

Další aktuality

Kolman nasadil laťku vysoko, tvrdí kandidát na jeho post Karel Kruliš
Kolman nasadil laťku vysoko, tvrdí kandidát na jeho post Karel Kruliš 18.06.2021

Na sobotní Valné hromadě Svazu futsalu ČR v Nymburce nakonec dojde jen k jedné volbě. Za odstoupivšího Daniela Kolmana z pozice předsedy Grémia klubů 1. ligy bude kandidovat Karel Kruliš. Trenér českolipských Démonů. Na tento post je jediným kandidátem.

Jakub Němec: Potvrdili jsme si, že jdeme správnou cestou
Jakub Němec: Potvrdili jsme si, že jdeme správnou cestou 11.06.2021

Nejnáročnější za dobu, co se věnuje futsalu. Tak mluví trenér prvoligových futsalistů Olympiku Jakub Němec o sezoně, kterou mělnickému týmu ukončila favorizovaná Plzeň ve čtvrtfinále.

Kapitán futsalistů Dynama Pouzar: Herně jsme se dokázali posunout
Kapitán futsalistů Dynama Pouzar: Herně jsme se dokázali posunout 09.06.2021

Futsalisté Dynama o jednu příčku nepostoupili do play off nejvyšší české ligy a sezona tak pro ně skončila už po základní části. O hodnocení celého ročníku se postaral kapitán mužstva Radim Pouzar, který za celou sezonu chyběl pouze v jednom utkání.