Ve 21 letech stále patříš k mladým hráčům, ale v našem klubu máš již několik sezon za sebou, jaká pro Tebe byla ta letošní?
"Musím říct, že letošní sezóna byla pro mě asi ta nejvydařenější ze všech. Celkem rychle jsme se zbavili starostí o záchranu a naopak bojovali o co nejlepší pozici do play off. Nakonec to stačilo na 6. místo a je jen škoda, že se liga nemohla dohrát se vším všudy. Myslím si ale, že i naše výkony šly oproti minulé sezóně rozhodně nahoru, takže určitě máme do budoucna na čem stavět."

Co očekáváš od nového ročníku, kdo bude dle Tebe bojovat o titul a pro koho bude ligová sezóna 2020/2021 sestupová?
"To je teď docela těžké říct. Kluby určitě budou přes léto ještě hodně posilovat, takže se vše může do začátku sezóny hodně zamotat. Zatím to vypadá, že letos bude hodně silná Plzeň, jako každý rok bude usilovat o titul Chrudim a nesmíme zapomenout ani na Spartu. Vítězem by tak měl být některý těchto tří týmů. Naopak starosti o záchranu nejspíš budou mít oba nováčci, ale je možné, že se po prvních kolech ocitne na spodku tabulky úplně jiný tým."

Program nového ligového ročníku již zná své rozlosování, co říkáš na úvodní los našeho mužstva?
"Osobně jsem s losem spokojený. Na úvod máme dva hratelné celky a to Českou Lípu a Ústí nad Labem, se kterými bychom mohli získat nějaké body. Pokud se nám tyto důležité zápasy povedou, dodá nám to hned na úvod sezóny potřebný klid do dalších zápasů a mohli bychom tak potrápit i některého z favoritů. Samozřejmě to platí i obráceně. Pokud bychom v těchto zápasech výsledkově vyhořeli, zvedat se už bude poměrně složité vzhledem k těžkým soupeřům, co nás pak v dalších kolech čekají."

Jakou očekáváš sezonu 2020/2021 z pohledu našeho celku?
"Už jsem to trochu nastínil v minulé otázce, ale myslím si, že první dvě kola pro nás budou hodně důležitá. Od těch se bude vzhledem k následujícímu losu odvíjet další průběh sezóny. Věřím ale, že nakonec bude pro nás příští sezóna minimálně stejně úspěšná jako ta předchozí."

Další aktuality

Tomáš Koudelka před Ligou mistrů: Budeme dobře připraveni!
Tomáš Koudelka před Ligou mistrů: Budeme dobře připraveni! 24.11.2020

V sobotu 28. listopadu od 19 hodin v Městské hale vstoupí FK Chrudim do letošního ročníku UEFA Futsal Champions League. Hraje se na jeden vítězný zápas a v cestě do dalšího kola stojí svěřencům Felipe Condeho finský zástupce Akaa. Český reprezentant Tomáš Koudelka nám přiblížil přípravy na důležitý duel.

Ex-sparťan Drahovský sestřelil Barcelonu a poblahopřál české reprezentaci
Ex-sparťan Drahovský sestřelil Barcelonu a poblahopřál české reprezentaci 17.11.2020

Tomáš Drahovský, kterého si velmi dobře pamatujeme z pražské Sparty, se v dresu Santa Colomy blýskl dvěma brankami do sítě Barcelony a rozhodl o vítězství svého týmu 2:1 nad nedávným vítězem UEFA Futsal Champions League.

Conde: Gratuluji národnímu týmu, velké poděkování si zaslouží i kluby
Conde: Gratuluji národnímu týmu, velké poděkování si zaslouží i kluby 12.11.2020

Čeští futslalisté porazili v rozhodujícím zápase Chorvatsko a postoupili na mistrovství světa. O vítězi dvojzápasu musely rozhodnout až pokutové kopy, protože výsledek obou utkání byl po základní hrací době nerozhodný 2:2 a v prodloužení gól nepadl. České reprezentany při penaltách výrazně podržel brankář Vahala, který úspěšně zlikvidoval tři soupeřovy kopy.