Dynamo dorazilo do Chrudimi jen s osmi hráči do pole, což pro nováčka nejvyšší soutěže nevěstilo nic dobrého. Chrudimští futsalisté se do svého soupeře zakousli hned od začátku, v prvních minutách si ale žádnou velkou příležitosti vypracovat nedokázali. Dobře bránící Dynamo hrálo velmi kvalitně, nastavený koncept narušila až vlastní branka Radima Pouzara po nástřelu Tomáše Koudelky, která skončila za zády gólmana Beránka. Vedoucí trefa chrudimské střelce probudila a ti stihli ještě do pauzy nastřílet dalších šest gólů.

Na branku Davida Drozda z osmé minuty navázala skvěle hrající první čtyřka Chrudimi ještě pěti góly. Trefili se Matěj Slováček, Duio a ještě do pauzy stihl čistý hattrick nasázet Brazilec Max. Po přestávce se obraz hry vůbec nezměnil, hostům nepomohlo ani střídání brankáře, protože gólman Jasenský přišel o čisté konto hned v první minutě po přesné střele Pavla Drozda. Svůj střelecký koncert vzápětí uzavřel Max, ukázkovou ránu ze svého repertoáru vytáhl také Everton, který upravil skóre na kulatou desítku.

Poté přišel čas také na hosty, střídajícího Jakuba Žďánského prostřelil přesným zakončením o tyčku Jiří Hrbáč. Poslední slova si ale vzali futsalisté Chrudimi. Spolupráci bratří Marešových zakončil přesně mladší Michal, do střelecké listiny se v poslední minutě hry zapsal také Yuri. ERA-PACK zvítězil nad Českými Budějovicemi 12:1 a je již jen jedno vítězství od jistoty triumfu v základní části.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Zápas jsme zvládli velmi jistě. Kluci začali ve vysoké rychlosti a vstřelili v prvním poločase velké množství branek, Soupeř, který dorazil s malým počtem hráčům, se našem rytmu přizpůsobil a utkání nám tím nesmírně ulehčil. Nicméně chci hráčům poděkovat angažovanost a koncentraci, v jaké zápas dokázali odehrát.“

Vojtěch Vejvar (trenér SK Dynamo PCO České Budějovice): „Chrudim předvedla obrovskou kvalitu. Spojení techniky a kondice byla pro nás hlavně v prvním poločase smrtící. Pozitivum je první vstřelená branka Jirky Hrbáče v sezóně. Gratulujeme výbornému týmu k vítězství."

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.