Už před zápasem, vzhledem k postavení v tabulce, bylo jasné, že to bude velký boj, jelikož Olympik i Nejzbach hrají o udržení v nejvyšší domácí soutěži. Před zápasem byl Mělník 10. místě, které zaručuje účast ve VARTA futsal lize i pro příští sezónu, ale o pouhý jediný bod jim dýchal na záda právě dnešní soupeř. Středočeši využili domácího prostředí a zvítězili poměrem 5:3 (1:1).

Zápas sice skončil výhrou Olympiku, ale úvod utkání zachytil lépe jejich soupeř. Po necelých pěti minutách měli hostí výhodu volného kopu, toho se ujal Jeníček a prudkým pasem našel neobsazeného Nováka, který nekompromisní ránou pod břevno poslal Nejzbach do vedení. Mělničtí se v tu chvíli nezalekli, naopak bylo vidět, že chtějí okamžitě vstřelit vyrovnávací branku, na kterou se také nějak dlouho čekat nemuselo. Po dvou minutách si vzal míč navrátilec Hrdý, prošel po lajně přes obránce a skvělou přihrávkou našel před brankou Prejsu, který neměl problém uklidit míč do prázdné branky. Důležitost duelu byla znát po celou dobu první půle, což dokazuje i fakt, že ve zbylých 14 minutách již branka nepadla.

První minuty druhého dějství patřili opět Vysokému Mýtu, které na svého soupeře po příchodu z kabin ihned vlétlo. Po několika vteřinách zachyboval na půlící čáře Gabčo, kterého obral o míč juniorský reprezentant Štanglica a v tváři tvář Marešovi neuspěl. Na neštěstí pro domácího brankáře se míč odrazil k dobíhajícímu Machovi před prázdnou bránu a ten už neměl problém rozvlnit síť Marešovi branky.

Stav 1:2 vydržel až téměř do poloviny druhého poločasu a najednou jakoby hráči Olympiku ožili. Domácí borci šli ve 29. minutě do rychlého brejku, který vyřešili velmi dobře. Gabčo na zadní tyči našel volného Hrdého a ten procedil míč za Ehrenbergera. O minutu později rozjetý Mělník předvedl téměř totožnou gólovou akci jako tu předcházející, akorát nyní s jiným zakončovatelem, tím byl skvěle hrající Moravec. Netrvalo dlouho a Olympik šel do vedení již o dvě branky. Šup pohotově vystihl rozehrávku Nejzbachu a úplně osamocený se řítil na Ehrenbergera, kterému ještě udělal kličku a zakončil do prázdné branky.

Aby nebylo branek z brejkových situací málo, tak ve 37. minutě vymyslel Josef Gabčo další. Přečetl nahrávku obránců ve žlutých dresech a společně s Moravcem se vyřítili směrem k Ehrenbergerovi. Gabčo nesobecky před brankou ještě přihrál lépe stojícímu Moravcovi a ten svou druhou brankou v zápase zvýšil vedení už na 5:2. V poslední minutě utkání ještě stačil snížit na 5:3 Vladyka, pak už si ale Olympik své dvoubrankové vedení zkušeně udržel a tak získal velmi cenné 3 body do tabulky.

Jakub Němec, trenér Olympiku po Nejzbachu: “Oba týmy si uvědomovali o co hrají a tomu odpovídala i úroveň utkání. Moc koukatelné to dneska nebylo, ale jak se říká, účel světí prostředky. Byl to spíše taktický a psychologický souboj. Do 30. minuty jsme se nemohli prosadit přes velmi dobrou obranu Nejzbachu. Zlomový byl náš vyrovnávací gól na 2:2, od té chvíle jsem na hráčích cítil, jak z nich spadla nervozita a hned jsme se začali i brankově prosazovat. Ukázali jsme, že i když se v sezóně nedaří jak bysme si představovali, tak tahle důležitá utkání dokážeme zvládnout a nejvyšší futsalovou soutěž v Česku si zasloužíme hrát i v další sezóně.”

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.