V prvních minutách byly oba týmy spíše opatrnější, nikdo se nechtěl dopustit chyby. Na první branku čekala slušně zaplněná tribuna teplické sportovní haly až do 15. minuty. Radovat se mohl sektor hostí, když se prosadil Amadeu. Hra však byla vyrovnaná a zanedlouho se svého prvního gólu v utkání dočkaly i Teplice. Na 1:1 srovnal v 17. minutě kapitán Svarogu David Černý po asistenci Djaelsona. Velkou šanci na návrat do vedení měla Sparta dvě minuty před koncem první půle, když se domácí dopustili šestého faulu. Následoval desetimetrový kop Amadea, ten však vůbec netrefil bránu. Strany se tak měnily za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé půli pokračoval urputný boj o každý centimetr palubovky. Až ve 27. minutě se diváci znovu zvedali ze sedaček. Duo Litvinov – Černý se po ztrátě Sparty vydalo do protiútoku a kapitán se v zakončení opět nemýlil, 2:1. Na tuto branku však Pražané reagovali vzápětí. Během dvou minut strhli hosté vedení zpět na svou stranu. Na 2:2 srovnal Kocič. Třetí branku Sparty obstaral Seidler. Extrémně vyrovnané utkání pokračovalo. Velká teplická radost se znovu konala ve 30. minutě. Krásným gólem si zkompletoval hattrick David Černý a byla tu znovu remíza. O dvě minuty později bylo pro domácí ještě veseleji. Svarog se dostal do vedení zásluhou Césara. Domácí bohužel vedení udržet nedokázali. Ve 35. minutě znovu srovnával sparťanský Kocič. Divácky atraktivní utkání drásalo v posledních pěti minutách nervy všem přihlížejícím. Další branka už ale nepadla. Utkání tak skončilo pravděpodobně spravedlivou remízou 4:4.

David Černý, kapitán Svarog FC: „Do zápasu jsme vstoupili dobře. Hra byla vyrovnaná a šance na obou stranách. Bohužel pro nás se Sparta ujala vedení. Obdržená branka nás spíše nakopla a začali jsme být ještě více aktivní. Po dobrém pressingu jsme si vytvářeli šance a jedna z nich se ujala. Do kabin se šlo za stavu 1:1. Myslím si, že druhá polovina se divákům musela líbit. Jak my, tak i Sparta jsme si začali vytvářet gólové příležitosti. Dvakrát jsme se dokázali dostat do vedení, nejdříve 2:1 a následně 4:3. Bohužel jsme vedení nedokázali udržet. Myslím si, že remíza 4:4 je spravedlivá pro oba týmy.“

Beni Simitči, trenér AC Sparta Praha: „Nejdříve musím pogratulovat domácím, protože se opravdu se snažili. Na taktické poradě jsem kluky upozorňoval, že posílili, že už to nejsou Teplice jako loni, kdy jsme je snadno porazili. Doplnili se šikovně, pro naši ligu je to super, zvedne to kvalitu i naši motivaci, abychom se připravili ještě více. Neřekl bych, že remíza byla spravedlivá, myslím si, že jsme byli o něco lepší, měli jsme více šancí, které jsme bohužel nevyužili. Když to tak necháte, může přijít situace, kdy oni otočí výsledek a vy to nakonec ještě musíte honit. Je to v pořádku, teď už čekáme jen na konec ligy, čeká nás několik kol, což musíme zvládnout. Klukům nemám co vyčíst, stáhl jsem z druhé půle Amadea, který se cítil unavený a na konci ještě Wildeho, který cítil bolest v zadním stehenním svalu. Remízu beru, ale je škoda nevyužitých šancí.“

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.