Probíhala druhá minuta utkání, rohový kop rozehrál Michal Kovács tak šikovně, že našel nehlídaného Michala Holého, jenž propálil Mykytjuka 0:1. O minutu a dvacet vteřin později se Helasu nepovedl presink a hosté šli ve třech na posledního obránce. Zdráhal vyzval ke skórování Michala Holého, kterého nejprve Mykytjuk dokázal vychytat, ale následná dorážka už byla nad jeho síly 0:2. Domácí hráči byli evidentně zaskočeni a ve čtvrté minutě lovili míč z branky potřetí. Martin Zdráhal se dostal do samostatného nájezdu na Mykytjuka a střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci 0:3. Hosté s náskokem v zádech neměli kam spěchat a domácí se konečně rozkoukali na hřišti. K vidění bylo několik šancí na obou stranách, ale do poločasu se ujala jen jedna. Dušan Künster si pohrál s bránícím Mužíkem a následně předložil míč na zlatém podnose pro Jana Havla, který měl opravdu jednoduchou roli, kterou dokázal zvládnout a upravit skóre na 0:4.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu, jako skončil ten první. Mykytjuk se určitě nenudil, dvakrát hostům zabránil ve skórování, ale potřetí už to nevyšlo. Střelu Štrajta sice golman Helasu neviděl, ale dokázal ji na poslední chvíli vyrazit. To se mu bohužel nepovedlo u dorážky Petera Kozára, jenž napálil míč pod víko 0:5. Utkání se zdálo rozhodnuto. V 27. minutě Tomáš Prokeš ale vyslal míč před branku, kde se z otočky prosadil David Cupák a dal tak Helasu naději 1:5. Třicet vteřin na to ale přišel definitivní hřebík do veškerých snah domácích na bodový zisk. Špatně postavená obrana Brna nedokázala zachytit náběh hostí a ti se z ničeho nic octli v situaci dvou na jednoho. Jan Havel ji vyřešil nejlépe jak mohl, neboť poslal míč přímo mezi nohy gólmana Mykytjuka 1:6. Pak už se na palubovce haly Vodova skore neměnilo a Plzeň tak dokráčela v tomto utkání ke třem bodům.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Dnes není co hodnotit, Plzeň to dostala úplně zadarmo a náš výkon byl žalostný. Tři body jsme soupeři vydláždili už od úvodních minut, kdy jsme jim darovali první tři branky a svým způsobem rozhodli o osudu utkání. Dobře organizovaná Plzeň nás během utkání již do ničeho nepustila a zápas kontrolovala.”

Lukáš Němec (brankář, SK Interobal Plzeň): "Od první minuty jsme do utkání nastoupili tak, jak jsme si řekli, že chceme nastoupit. Po třech rychlých gólech jsme celý zápas měli pod kontrolou a Brno nepouštěli do větších šancí. Jsme rádi, že jsme zápas v Brně zvládli a zajistili si TOP3."

Statistiky

Další aktuality

VÝSLEDKY: Znovu 2:1. Chrudim je krok od postupu do finále
VÝSLEDKY: Znovu 2:1. Chrudim je krok od postupu do finále 08.05.2021

Podívejte se na výsledky prvního semifinálového týdne v 1. FUTSAL lize.

PŘED ZÁPASEM: Dokáže Svarog srovnat semifinále s Chrudimí?
PŘED ZÁPASEM: Dokáže Svarog srovnat semifinále s Chrudimí? 07.05.2021

V sobotu je na programu druhé semifinálové utkání mezi Teplicemi a Chrudimí. První vzájemné měření sil přineslo mnoho emocí. Zřejmě se tedy máme na co těšit i nadále. Svarog přivítá východočeský celek ve sportovní hale v Chomutově. Utkání začíná v 19:00.

První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce
První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce 06.05.2021

Úvodní semifinálový souboj Plzně se Slavií nabídl skvělou a atraktivní podívanou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a k vidění byla řada šancí. Plzeň dokázala ve druhé půli otočit nepříznivé skóre a zvítězila 2:1. Interobal se ujal vedení 1:0 na zápasy.