Probíhala druhá minuta utkání, rohový kop rozehrál Michal Kovács tak šikovně, že našel nehlídaného Michala Holého, jenž propálil Mykytjuka 0:1. O minutu a dvacet vteřin později se Helasu nepovedl presink a hosté šli ve třech na posledního obránce. Zdráhal vyzval ke skórování Michala Holého, kterého nejprve Mykytjuk dokázal vychytat, ale následná dorážka už byla nad jeho síly 0:2. Domácí hráči byli evidentně zaskočeni a ve čtvrté minutě lovili míč z branky potřetí. Martin Zdráhal se dostal do samostatného nájezdu na Mykytjuka a střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci 0:3. Hosté s náskokem v zádech neměli kam spěchat a domácí se konečně rozkoukali na hřišti. K vidění bylo několik šancí na obou stranách, ale do poločasu se ujala jen jedna. Dušan Künster si pohrál s bránícím Mužíkem a následně předložil míč na zlatém podnose pro Jana Havla, který měl opravdu jednoduchou roli, kterou dokázal zvládnout a upravit skóre na 0:4.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu, jako skončil ten první. Mykytjuk se určitě nenudil, dvakrát hostům zabránil ve skórování, ale potřetí už to nevyšlo. Střelu Štrajta sice golman Helasu neviděl, ale dokázal ji na poslední chvíli vyrazit. To se mu bohužel nepovedlo u dorážky Petera Kozára, jenž napálil míč pod víko 0:5. Utkání se zdálo rozhodnuto. V 27. minutě Tomáš Prokeš ale vyslal míč před branku, kde se z otočky prosadil David Cupák a dal tak Helasu naději 1:5. Třicet vteřin na to ale přišel definitivní hřebík do veškerých snah domácích na bodový zisk. Špatně postavená obrana Brna nedokázala zachytit náběh hostí a ti se z ničeho nic octli v situaci dvou na jednoho. Jan Havel ji vyřešil nejlépe jak mohl, neboť poslal míč přímo mezi nohy gólmana Mykytjuka 1:6. Pak už se na palubovce haly Vodova skore neměnilo a Plzeň tak dokráčela v tomto utkání ke třem bodům.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Dnes není co hodnotit, Plzeň to dostala úplně zadarmo a náš výkon byl žalostný. Tři body jsme soupeři vydláždili už od úvodních minut, kdy jsme jim darovali první tři branky a svým způsobem rozhodli o osudu utkání. Dobře organizovaná Plzeň nás během utkání již do ničeho nepustila a zápas kontrolovala.”

Lukáš Němec (brankář, SK Interobal Plzeň): "Od první minuty jsme do utkání nastoupili tak, jak jsme si řekli, že chceme nastoupit. Po třech rychlých gólech jsme celý zápas měli pod kontrolou a Brno nepouštěli do větších šancí. Jsme rádi, že jsme zápas v Brně zvládli a zajistili si TOP3."

Statistiky

Další aktuality

Žabinské Vlky povede v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Odehnal
Žabinské Vlky povede v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Odehnal 06.08.2020

Nováček VARTA futsal ligy Žabinští Vlci Brno půjdou do nové sezony s novým trenérem. Informaci dnes zveřejnili na svém Facebooku.

Většina ligových klubů zahájila přípravu na nový ročník
Většina ligových klubů zahájila přípravu na nový ročník 04.08.2020

Futsalová liga odstartuje v prvním týdnu měsíce září a dvanáct klubů se začne rvát o ligové body. I proto, že tento termín se blíží, se podíváme na to, jak se některé kluby připravují.

Prvoligové grémium bylo seznámeno se stavem licenčního řízení i s novými pravidly
Prvoligové grémium bylo seznámeno se stavem licenčního řízení i s novými pravidly 17.07.2020

Před novým ročníkem 2020/2021 se poprvé sešlo Grémium klubů 1. FUTSAL ligy. Do sídla FAČR dorazili zástupci všech dvanácti přihlášených týmů, včetně nováčků z Rapidu Ústí nad Labem a Žabinských Vlků Brno.