Probíhala druhá minuta utkání, rohový kop rozehrál Michal Kovács tak šikovně, že našel nehlídaného Michala Holého, jenž propálil Mykytjuka 0:1. O minutu a dvacet vteřin později se Helasu nepovedl presink a hosté šli ve třech na posledního obránce. Zdráhal vyzval ke skórování Michala Holého, kterého nejprve Mykytjuk dokázal vychytat, ale následná dorážka už byla nad jeho síly 0:2. Domácí hráči byli evidentně zaskočeni a ve čtvrté minutě lovili míč z branky potřetí. Martin Zdráhal se dostal do samostatného nájezdu na Mykytjuka a střelou k levé tyči nedal domácímu brankáři šanci 0:3. Hosté s náskokem v zádech neměli kam spěchat a domácí se konečně rozkoukali na hřišti. K vidění bylo několik šancí na obou stranách, ale do poločasu se ujala jen jedna. Dušan Künster si pohrál s bránícím Mužíkem a následně předložil míč na zlatém podnose pro Jana Havla, který měl opravdu jednoduchou roli, kterou dokázal zvládnout a upravit skóre na 0:4.

Začátek druhého poločasu se nesl ve stejném duchu, jako skončil ten první. Mykytjuk se určitě nenudil, dvakrát hostům zabránil ve skórování, ale potřetí už to nevyšlo. Střelu Štrajta sice golman Helasu neviděl, ale dokázal ji na poslední chvíli vyrazit. To se mu bohužel nepovedlo u dorážky Petera Kozára, jenž napálil míč pod víko 0:5. Utkání se zdálo rozhodnuto. V 27. minutě Tomáš Prokeš ale vyslal míč před branku, kde se z otočky prosadil David Cupák a dal tak Helasu naději 1:5. Třicet vteřin na to ale přišel definitivní hřebík do veškerých snah domácích na bodový zisk. Špatně postavená obrana Brna nedokázala zachytit náběh hostí a ti se z ničeho nic octli v situaci dvou na jednoho. Jan Havel ji vyřešil nejlépe jak mohl, neboť poslal míč přímo mezi nohy gólmana Mykytjuka 1:6. Pak už se na palubovce haly Vodova skore neměnilo a Plzeň tak dokráčela v tomto utkání ke třem bodům.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Dnes není co hodnotit, Plzeň to dostala úplně zadarmo a náš výkon byl žalostný. Tři body jsme soupeři vydláždili už od úvodních minut, kdy jsme jim darovali první tři branky a svým způsobem rozhodli o osudu utkání. Dobře organizovaná Plzeň nás během utkání již do ničeho nepustila a zápas kontrolovala.”

Lukáš Němec (brankář, SK Interobal Plzeň): "Od první minuty jsme do utkání nastoupili tak, jak jsme si řekli, že chceme nastoupit. Po třech rychlých gólech jsme celý zápas měli pod kontrolou a Brno nepouštěli do větších šancí. Jsme rádi, že jsme zápas v Brně zvládli a zajistili si TOP3."

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.