Jihočeši mohli po delší době využít širší kádr, chyběli pouze dlouhodobě zranění Radouch, Peterek, Jakub Hric a v minulém utkání vyloučený Dominik Hric. Utkání začali lépe hosté, ti si připsali v 1. minutě hned dvě střely, obě však nepřesné. Na druhé straně odpověděl akcí Lengyel, ani jeho střela však hostujícího brankáře neohrozila. Na začátku 9. minuty Dynamo PCO pěkně zakombinovalo, střelu do prázdné branky zastavil nedovoleně hráč Démonů rukou, a tak následovala penalta. Tu bezpečně proměnil kapitán Radim Pouzar, 1:0. O dvě minuty později domácí svůj náskok navýšili, Hačka se ocitl sám před brankářem a nemýlil se, 2:0. Severočeši poté hodně přidali a zatlačili Dynamo PCO, domácí však obětavě bránili a pokud se soupeř již dostal k zakončení, zakročil výborný Beránek! V 15. minutě nastřelil hostující Kubelka dokonce tyč, další střely Slavíka a Němce opět vychytal Beránek. Do šaten tedy odcházelo Dynamo PCO s dvoubrankovým náskokem.

Úvod druhé půle vyšel domácím výborně, Pouzar vystihl rozehrávku a vybídl ke skórování Benáta, který střelou mezi nohy brankáře zvyšoval na 3:0. Ve 26. minutě domácí znovu dobře zakombinovali, Lengyel sice netrefil míč ideálně, nicméně brankáři Bartůňkovi proklouzl mezi prsty a českobudějovičtí se znovu radovali, 4:0. O tři minuty později se podruhé v utkání prosadil Benát, který zužitkoval křížnou přihrávku Pouzara, 5:0. Hostující celek se dočkal v čase 11:50, střelu Havrdy ještě Beránek zlikvidoval na dorážku Fichtnera však už byl krátký, 1:5 z pohledu Démonů. Ti se následně uchýlili ke hře bez brankáře, žádnou větší šanci či dobrou střeleckou pozici si však díky důsledné obraně Dynama PCO nevypracovali. Ke konci utkání navíc přidali branky Jasanský a Hačka a upravili tak konečné skóre utkání na 7:1 pro jihočechy.

Dynamo PCO tak udělalo velký krok k záchraně, navíc se posunulo na 7. místo ligové tabulky a ve zbývajících třech kolech bude bojovat ve své premiérové sezóně v nejvyšší futsalové soutěže o účast v play-off. Již tento pátek zajíždí na palubovku Era-Packu Chrudim.

Radim Pouzar (Dynamo PCO): "Důležité utkání proti České Lípě jsme zvládli. Soupeř prokázal kvalitu a v určitých fázích zápasu jsme měli i štěstí. Ale i my jsme předvedli obrovský týmový výkon. Smekám před kluky, protože mají můj obdiv."

Karel Kruliš (FC Démoni Česká Lípa): "K zápasu v Budějovicích jsme přistoupili laxně a mysleli si, že to půjde snadno. Ale tvrdě jsme narazili, České Budějovice nakopla proměněná penalta a potom do čeho kopli jim tam spadlo. My jsme naopak z gólmana udělali hvězdu utkání. No, nedá se nic dělat, jsme tam, kde jsme nechtěli být. Domácím gratuluji nejen ke třem bodům, ale i k záchraně. My se o záchranu budeme muset ještě porvat."

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.