Čtyři dny po suverénní výhře na hřišti Interobalu Plzeň šli futsalisté Chrudimi do boje znovu, proti posledního Hodonínu. Trenér Conde poslal do branky poprvé v sezoně od začátku Jakuba Žďánského, gólmani Litviněnko i Rennan sledovali zápas z tribuny. Žďánský během utkání příliš práce neměl, spíše sledoval gólový koncert na opačné straně.

Střelecký účet zápasu Chrudimští otevřeli již po jedenácti vteřinách, kdy se prosadil Brazilec Max. Skóre se velmi rychle navyšovalo, stejně jako počet branek u jednotlivých hráčů. V poločase vedla Chrudim již dvojciferným rozdílem, skóre se nakonec zastavilo na výsledku 16:0! Nejpilnějšími střelci ERA-PACKu byli Pavel Drozd a Max, kteří se do hodonínské sítě trefili hned pětkrát.

Výsledek 16:0 znamenal pojištění první pozice tabulky VARTA futsal ligy. ERA-PACK čekají v závěru základní části ještě tři zápasy, kromě výjezdu do Liberce čeká chrudimský tým před vlastními fanoušky soupeři z Českých Budějovic a České Lípy.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Po výhře v Plzni jsem hráčům říkal, že musíme jít vítězství v základní části naproti aktivně. Ze soupeře jsme měli respekt a kvalitně se na něj připravili. Sami hráči moc dobře ví, že jich tu je hodně a že musí bojovat o své místo v sestavě. Zlepšila se díky tomu i kvalita tréninků. Musíme stále pokračovat tímto způsobem, abychom byli za dva měsíce stoprocentně připraveni na závěr letošní sezony.“

Statistiky

Další aktuality

Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník
Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník 09.06.2022

Zástupci týmů 1. Futsal ligy se sešli ve čtvrtek v sídle FAČR na tradičním předsezónním Grémiu. Včetně tří nováčků z Perštejna, Vysokého Mýta a Olomouce. Součástí programu byl také los soutěžního ročníku 2022/2023, včetně Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu.

Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu
Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu 08.06.2022

1. Futsal liga vysílá své zápasy na ČT sport, ale také ve většině případů nabízí livestreamy na internetu. V loňské sezoně vysílaly nejvyšší soutěž klubové či svazové YouTube kanály nebo Tipsport. Jak to ale bude v sezoně 2022/2023?

Teplický Svarog opouští futsalovou mapu. Jeho místo v 1. Futsal lize získal Nejzbach
Teplický Svarog opouští futsalovou mapu. Jeho místo v 1. Futsal lize získal Nejzbach 07.06.2022

Svarog FC Teplice v úterý na svém webu vyvěsil prohlášení prezidenta Michala Žáka, ve kterém vysvětluje důvody konce severočeského klubu v českém futsalu. 1. Futsal liga tak bude mít v sezoně 2022/2023 tři nováčky.