Slávisté rozhodli o osudu utkání během úvodních sedmi minut. Nejprve se trefil, jak je jeho zvykem, z dobré pozice před brankou Brychta, po něm poslal míč po Slámově nahrávce o tyč do sítě Radovanovič, třetí gól zařídil po Směřičkově přihrávce kapitán Homola. Nejhezčí byla čtvrtá branka, kterou po Homolově nahrávce vstřelil technickým obloučkem přes mělnického gólmana Směřička. Olympik pak dokázal dvakrát snížit ve fázi, kdy se hra opticky trochu vyrovnala, poslední slovo v prvním poločase měl ale opět Brychta po Zárubově pasu.

Po přestávce Slavia znovu přidala pět branek v řadě, navíc v brance výborně zachytal Karpiak.Dvakrát se v rozmezí dvou minut trefil Záruba a mohli zkompletovat hattrick i ve třetí šanci. Jednu branku dal Daniel Hájek, hattrick završil nakonec ve druhém zápase za sebou Brychta. Do druhého poločasu zasáhl také Svatopluk Plíšek, jeden ze zlatých medailistů z týmu Slavia U19. Mělník dvěma brankami v závěru zkorigoval výsledek - Vokoun se trefil z 10m penalty za šestý faul, Hrdý z dálky po tečované ráně. Slávisté na desátou branku i přes řadu šancí nedosáhli, pokladník Homola tak nedostal šanci nikoho zkasírovat.

Komentáře po utkání:
David Filinger (Slavia):
„Jsem tentokrát spokojený s průběhem celého zápasu, který jsme měli pod kontrolou od začátku do konce a vyhráli jsme ho o pět branek. Čtyřikrát jsme inkasovali, ale to k futsalu patří, bylo to z penalty a po tečované střele. Máme za sebou tři zápasy proti týmům, které hrají o záchranu, nebylo to jednoduché, ale zvládli jsme je. Body se počítají, můžeme se začít chystat na derby.“

Marek Karpiak (Slavia): „Jsem velmi rád, že jsem se po půlroce vrátil k futsalu, bylo to dlouhé čekání. Byl jsem trochu nervózní, ale chytil jsem se na několika střelách a bylo to lepší. Inkasované branky mne mrzí, jeden byl z desítky, druhý polovlastní, ale to nevadí, hlavně, že jsme hráli dobře a zvládli jsme to odehrát tak, jak jsme chtěli.“

Jakub Němec (trenér Mělníka): "Věděli jsme, že Slavie nejvíc hrozí z jejich rohů. Celý týden jsme se na to připravovali a v zápase po 6 minutách dostaneme 3 góly z rohu. Co na to říct... Strašně nás to položilo. Do poločasu se nám ještě podařilo trošku zvednout a dostat do hry, ale hned po poločase jsme si nechali dát další laciné branky na 7:2 a bylo po zápase. Dokud se nenaučíme pořádně bránit, tak s takovými soupeři můžeme těžko něco uhrát. Musíme si to zhodnotit a pořádně se připravit na existenční zápas příští týden s Vysokým Mýtem."

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.