Tango hned od úvodu hrálo powerplay, ale místo toho, aby využili výhody o jednoho hráče v poli navíc, tak přišla chyba kterou Olympik potrestal. Rychlým vystoupením z obranného bloku zastihl přihrávku Hodonína kapitán a člen užšího výběru národního týmu Jiří Vokoun a s klidnou hlavou poslal míč do prázdné branky. V páté minutě sehráli krásnou kombinaci Gabčo s Hrdinou, který ještě obehrál dva obránce a prostřelil Parobka. Ve zbytku prvního poločasu si už ani jeden z aktérů zápasu nepřipsal žádný přesný zásah.

Do druhého dějství vlétli středočeši jak uragán. Ve 22. minutě Vokoun dokázal Gabčův nástřel před branku zamířit nechytatelně pod břevno. Dále během powerplay Tanga využil špatné kombinace Šup gólem do odkryté branky. Na 5:0 zvýšil Olympik zásluhou Sopůška, který si dal vlastní branku. O minutu později si vzal míč na starosti Gabčo a bodlem nechytatelně zakončil. Byla 25. minuta druhé půle a stav byl už 6:0. Uběhli 3 minuty a Olympik se opět radoval, rovnou dvakrát během 30 vteřin. Střelou k tyči se prosadil nejprve Prejsa, následovně Šup. Zápas už se jen dohrával, ale ještě v poslední minutě navýšil na konečných 9:0 svou druhou brankou Prejsa. Olympik se tak díky výhře posunul na desáté místo před Nejzbach Vysoké Mýto a je nyní mimo sestupové pozice.

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Dnes to byl jednoznačný zápas. Hodonín jsme do ničeho nepustili, zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a tomu odpovídá celkové skóre. Hodonín se už od počátku snažil hrát power play, tak jsme se kvůli tomu nedokázali v prvním poločase dostat do správného tempa a proto skončil poločas jen o 2 branky. I přes výsledek 9:0 předvedl brankář Hodonína výborný výkon a jednou tolik gólu chytil. Jsem rad, že jsme zápas takto zvládli a dost si pomohli v boji o záchranu. Ještě jsou však před námi 2 důležité domácí zápasy, ve kterých potřebujeme také naplno bodovat, abychom záchranu zvládli a nemuseli spoléhat na výsledky ostatních soupeřů.”

Jiří Štěrba, předseda Tanga: "Ano, Mělník vyhrál zaslouženě, o tom není pochyb. Zápas zlomila paradoxně naše neproměněná megatutovka za stavu 2:0, kdy náš hráč nastřelil z půl metru břevno prázdné branky, a z protiútoku jsme potřetí inkasovali. Jinak hrajeme s tím, co je ochotno odjet na zápas. Jsme smíření s osudem."

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.