Nebo-li medailové pozice jsou pro českolipské Démony zatím hodně vzdálené. Aspoň tomu napovídají výsledky s první pětkou letošní nejvyšší soutěže, která zbytku první ligy bodově odskočila. V této sezoně už Démoni dvakrát prohráli se Spartou, stejný počet proher zaznamenali s Plzní a po jedné porážce si zatím připsali se Slavií, Teplicemi a Chrudimí.

A právě včera se Démoni střetli s lídrem soutěže z Plzně. Domáci měli strašidelný začátek utkání. Už po necelých osmdesáti vteřinách prohrávali 0:2… O góly se postarali Holý a Vnuk.

Démonům se dlouho nevedlo více ohrozit plzeňskou branku. Do větší šance se dostali až v 11. minutě, kdy Abrhamova střela mířila do tyče. Za minutu se však už domácí fandové radovali po spolupráci Fichtnera a Rotta – 1:2.

V 16. minutě mohl Slavík vyrovnat, ale plzeňský gólman včasným vyběhnutím zabránil hostující pohromě.

Hosté nakonec odcházeli do kabin přece jenom s dvoubrankovým náskokem, protože Kovács skvěle zvládl standartní situaci – 1:3.

Druhá půle přinesla zpočátku především boj, fotbalovosti (futsalovosti), natož šancí, mnoho vidět nebylo. Až ve 29. minutě napálil Havrda svou střelu do horní tyče.

Když už se zdálo, že si Démoni připíší přijatelnou porážku, přišla ještě děsivější dvouminutovka než na začátku zápasu. Vnukovi se povedlo dvěma zásahy dovršit hattrick, k němu se po chvíli přidali Kovács se Šrajtem.

Démonům se podařilo už jen na konci utkání kosmeticky upravit výsledek na konečných 2:7 (Havrda).

Karel Kruliš, trenér Démonů: „V dnešním zápase se nám do 36. minuty dařilo plnit vše, co jsme si řekli. Pak se ale ukázaly zkušeností plzeňských hráčů. V podstatě nás tak dlouho lákali a čekali na naší chybu, až se dočkali a potrestali nás. I tak si ale troufnu říct, že jsme odehráli kvalitní zápas s týmem, který vede tabulku. V pondělí nás čeká další těžký zápas se Slavií, musíme se dát dohromady a zvládnout i toto utkání.“

Tomáš Vnuk, hráč Plzně: „V Lípě nám vyšel skvěle vstup do utkání, kdy jsme vedli ve druhé minutě 2:0. Poté jsme kontrolovali hru. Zlomovým momentem byl gól do šatny na 3:1. Ve druhé půli jsme zodpovědně bránili a zápas definitivně rozhodli v rozmezí 36. až 37. minuty."

Statistiky

Další aktuality

Žabinské Vlky povede v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Odehnal
Žabinské Vlky povede v premiérové sezoně v nejvyšší soutěži Michal Odehnal 06.08.2020

Nováček VARTA futsal ligy Žabinští Vlci Brno půjdou do nové sezony s novým trenérem. Informaci dnes zveřejnili na svém Facebooku.

Většina ligových klubů zahájila přípravu na nový ročník
Většina ligových klubů zahájila přípravu na nový ročník 04.08.2020

Futsalová liga odstartuje v prvním týdnu měsíce září a dvanáct klubů se začne rvát o ligové body. I proto, že tento termín se blíží, se podíváme na to, jak se některé kluby připravují.

Prvoligové grémium bylo seznámeno se stavem licenčního řízení i s novými pravidly
Prvoligové grémium bylo seznámeno se stavem licenčního řízení i s novými pravidly 17.07.2020

Před novým ročníkem 2020/2021 se poprvé sešlo Grémium klubů 1. FUTSAL ligy. Do sídla FAČR dorazili zástupci všech dvanácti přihlášených týmů, včetně nováčků z Rapidu Ústí nad Labem a Žabinských Vlků Brno.