Chrudimští od úvodního hvizdu do soupeře šlapali a měli jasně navrch. Hra se odehrávala v drtivé většině na obranné polovině Nejzbachu, ojedinělé výpady soupeře hasil bez obtíží brankář Chrudimi Rennan. Úvodní šance však zůstaly nevyužity vinou skvěle chytajícího Ehrenberga či nastřeleného břevna jako v případě Evertona.

Jako první v zápase chrudimské fanoušky potěšil Yuri, který v sedmé minutě přesnou střelou otevřel skóre. Stejný hráč posléze vyslal přízemní střelu přesně na zadní tyč a stanovil tak poločasové skóre na 2:0. Po pauze pokračovali hráči domácího týmu v jednoznačné hře směrem dopředu a za svoji aktivitu byli poměrně rychle odměněni.

Pohledná kombinace skončila narážečkou bratří Drozdových a přesným zakončením Davida Drozda. O devět minut později se stejný hráč stal druhým dvougólovým střelcem utkání, tentokrát zužitkoval přesný pas Evertona. Za stavu 4:0 pro Chrudim přišla také radost hostí a nutno poznamenat, že za tuto branku sklidil Petr Vladyka aplaus chrudimských tribun. Po centru Nováka vybíhajícího Rennana přehodil precizní patičkou a snížil na rozdíl tří branek.

Poslední slovo měli ale přece jen chrudimští futsalisté. Duio zachytil míč ještě na vlastní polovině, při rychlé cestě k brance si ještě stihl narazit se Slováčkem a následně na přední tyč prostřelil Ehrenberga. ERA-PACK Chrudim nakonec porazil Nejzbach 5:1 a udržel se v kontaktu s vedoucí Plzní. O osudu na čele tabulky rozhodne následující vzájemný souboj.

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme dobrý zápas, vypracovali si řadu šancí. Brankář Vysokého Mýta měl skvělý den a spoustu příležitostí nám pochytal. Kousek po kousku se zlepšujeme, pracujeme na nových čtveřicích a nových způsobech hraní. Zabere to čas, ale jsme na správné cestě. Následující týden si dáme pauzu od tohoto procesu a budeme se soustředit jen na čtvrteční zápas. Ale chci hráčům pogratulovat za vývoj, který v dnešním zápase udělali.“

Jaroslav Kubát (hráč Nejzbachu): „Chrudim ukázala kvalitu a zápas kontrolovala. Nicméně bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří nastoupili, protože jsme proti tak kvalitnímu týmu bojovali statečně. Za týden nás čeká Helas a my musíme za každou cenu vyhrát.“

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.