Dynamo PCO dlouhodobě trápí marodka, tentokrát se navíc zranila i brankářská jednička Štefan Beránek, a tak si premiéru v jeho brance odbyl teprve sedmnáctiletý Tomáš Lerch a nutno podotknout, že si vedl výborně. První důležitý zákrok si mladý gólman připsal hned ve 2. minutě, kdy na něj nevyzrál César. V 5. minutě utkání se domácí radovali. Benát ve spolupráci se Slámou prošel teplickou obranou, obešel i brankáře a do prázdné branky otevřel skóre utkání. O dvě minuty později si českobudějovický hráč akci zopakoval, tentokrát ale neúspěšně. Svarog otočil zápas ve svůj prospěch během 11. minuty, nejprve se trefil Černý, krátce po něm se prosadil i Baran, 1:2. Ve 13. minutě mohl srovnat Dominik Hric, jeho tvrdá střela však mířila pouze to tyče! V 18. minutě zase prověřil hostujícího brankáře z trestného kopu Pouzar, Dieago však zasáhl velmi dobře. Na začátku 19. minuty zazvonila tyč i na druhé straně po střele Césara. Velmi dobrou příležitost si Dynamo PCO vypracovalo na konci poločasu, brejkovou situaci Lengyela s Hrbáčem však pokazila špatná koncovka. Do šaten tak Svarog odcházel s jednogólovým náskokem.

Úvod druhé půle patřil Teplicím, žádnou větší šanci si však nevypracovali, jejich střely pak vždy pokryl pozorný Lerch. Dynamo PCO se vyrovnání dočkalo ve 29. minutě, faul na Pouzara potrestal z trestného kopu Dominik Hric, 2:2. O minutu později si vzal Svarog své vedení zpět, Litvinov vybídl ke střele Ossoria a ten se nemýlil, 2:3. Svarog Teplice rozhodl definitivně o osudu utkání ve 33. minutě, nejdříve se prosadil opět César, poté si střelu Černého srazil do vlastní sítě Dominik Hric. Severočeši si tak z Českých Budějovic odvezli zasloužené vítězství 5:2!

Následující dva zápasy budou pro Dynamo PCO velmi důležité. Nejdříve zajíždí jihočeši do Liberce a poté se v domácím prostředí utkají s Českou Lípou!

Vojtěch Vejvar (trenér SK Dynamo PCO České Budějovice): „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po gólu Benáta jsme šli do vedení, poté Svarog zvýšil aktivitu a bohužel po našich menších chybách dali dva rychlé góly a do šaten se šlo za stavu 1:2. Po pauze jsme vyrovnali Hricem, ale místo toho aby jsme vyrovnaný stav udrželi co nejdéle, dostanem za minutu další laciný gól. Po gólu měl Svarog už zápas pod kontrolou a zaslouženě vyhrál."

Jiří Baran (hráč Svarog FC): „Věděli jsme, že nás v Českých Budějovicích nečeká vůbec nic lehkého. Myslím ale, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Většinu času jsme měli míč na svých sálovkách. Soupeř zahrozil pouze párkrát při našich lehkých ztrátách. Rozdíl ve skóre mohl být klidně větší.“

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.