Domácí nastoupili opět bez čtyřech zraněných hráčů, po delší odmlce se do sestavy vrátil Karel Sláma. Interobal přivezl kompletní kádr včetně dvou reprezentantů Vnuka a Holého. Dynamo PCO začalo aktivně a bylo favoritovi od počátku více než vyrovnaným soupeřem.

Přesto to byli hosté, kteří si vypracovali první velkou šanci, Beránek však Havla skvěle vychytal. V 9. minutě otevřel Interobal skóre, a to hodně šťastným způsobem. Vnukův nastřelený míč si Martin Jasanský srazil do vlastní sítě. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, Holého střela skončila na tyči domácí branky. Dynamo PCO hrozilo především z brejkových a standardních situací, dvakrát zakončoval kapitán Pouzar, na výborného Lecjakse si však nepřišel. V 15. minutě se k přímému volnému kopu postavil Dominik Hric a tvrdou střelou propálil vše co mu stálo v cestě, 1:1. Reakce favorita přišla o devadesát vteřin později, Šrajt se obtočil kolem svého strážce a zakončil do protipohybu brankáře Beránka, 1:2. V té samé minutě se Interobal radoval ještě jednou, pohlednou akci zakončoval do prázdné branky Zdráhal a plzeňští tak v zápase poprvé vedli o dvě branky. Dynamo PCO mohlo snížit v 18. minutě, po akci Pouzara s Benátem se však skóre díky vyběhnuvšímu Lecjaksovi neměnilo. V 19. minutě se navíc po další pěkné kombinaci prosadil Havel a do šaten se odcházelo za stavu 1:4 z pohledu domácího celku.

Na začátku druhé části hry domácí několikrát dobře zakombinovali na polovině soupeře, nicméně k žádné výraznější šanci to nevedlo. V čase 28:40 ale přece jenom mohlo Dynamo PCO snížit, Benát však z úhlu pouze smolně nastřelil tyč. O pět minut později tomu samému hráči překazil zakončení znovu Lecjaks, který pohotově vyběhl. Interobal se ke konci zápasu prosadil ještě dvakrát, nejprve Vnuk a po něm Šrajt tak stanovili konečný výsledek zápasu na 1:6.

Další domácí utkání odehrají jihočeši již příští neděli 16.2. od 19.00 hodin ve Sportovní hale Lokomotivy, kde přivítají celek Svarog Teplice.

Ohlasy aktérů

Martin Jasanský, hráč Dynamo PCO: "Do utkání jsme nevstoupili špatně a dlouho jsme s Interobalem drželi krok. Favorit však poté prokázal svou jednoznačnou kvalitu a zaslouženě vyhrál. Věřím, že se z našich chyb poučíme a nachystáme se na zbývajících šest kol tak, abychom nejvyšší futsalovou soutěž hráli i v následujícím ročníku."

Michal Šrajt, hráč Interobalu Plzeň: "Nebylo to z naší strany ideálně odehrané utkání, ale i takové jsou a je důležité, že si z venku vezeme tři body. Po reprezentační pauze a drobných šrámech se sejdeme v plné síle na tréninku a připravíme se na další ligový zápas."

SK Dynamo PCO České Budějovice - SK Interobal Plzeň 1:6 (1:4)
Branky: 15. Hric – 10. vlastní, 17. Štrajt (Vnuk), 17. Zdráhal (Štrajt), 19. Havel (Štrajt), 37. Vnuk (Kovács), 40. Štrajt (Künstner).

Tabulka

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.