První poločas žádnou velkou přestřelku nepřinesl. I přes to se domácí dokázali dvakrát prosadit. Údery přišly v 7. a 17. minutě, zasloužili se o ně Claudinho a Ossorio. Strany se tak měnily za stavu 2:0.

Druhá půle rozzářila úsměvy domácích fandů více. Ve 22. minutě zvyšoval na 3:0 Rodrigo Taverna po asistenci Ossoria. O sedm minut později to bylo už 4:0, když si míč do vlastní sítě srazil mělnický Nečas. Vzápětí následovala penalta domácích, kterou faulem zavinil Mikyska. Míč si postavil Claudinho, který se nemýlil a připsal si druhý gól v utkání. Tentýž hráč dovršil hattrick ve 35. minutě po asistenci Césara. Stav 6:0 dokázali hosté už jen korigovat v samotném závěru utkání. Dvě branky Mělníku upravily skóre na konečných 6:2.

Teplice si došly pro další tři body. Do utkání zasáhli dva brankáři – Michal Hůla a nová posila Diegao. První dvě ligové asistence připsal César Ribeiro. Alemao na svou ligovou premiéru z důvodu drobného zranění ještě čeká. Na palubovku se po zranění konečně vrátil i Djaelson.

Rostislav Šebek, hráč Svarog FC: "Do zápasu jsme vstoupili tak, jak jsme chtěli. Povedlo se nám nedostat do poločasu gól a nějaký vstřelit. Ve druhé půli jsme náskok navýšili, ale ke konci zápasu jsme trošku polevili a inkasovali dva góly, protože Mělník je soupeř, který se nikdy nevzdává. S výkonem a výsledkem však musíme být spokojení"

Jakub Němec, trenér SK Olympik Mělník: „Opět jsme s Teplicemi doplatili na nedůslednou obranu a naše chyby, ze kterých jsme inkasovali většinu branek. Chtěli jsme klást důraz na dobrou obranu a hrozit z brejků. Bohužel se nám nedařilo proměňovat ani ložené šance, kterých jsme hlavně ve druhém poločase měli požehnaně. Teplicím jsme naopak dovolili skórovat snadné branky, a proto jsme opět bez bodu.“

Statistiky

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.