Napínavý zápas do poslední vteřiny mohli vidět futsalový příznivci ve sportovní hale na Mělníku, kam přijel v pátek 24. ledna Helas Brno. Už před zápasem se vědělo, že se bude hrát o velmi cenné body pro oba týmy a podle toho zápas také vypadal. Takhle málo branek mělničtí diváci zažili naposledy před více jak 2 lety. Shodou okolností také v zápase s Brnem, kdy Olympik zvítězil 3:2. Nyní to skončilo rozdílem stejným, ale opačným.

Byla minuta do konce zápasu a stav 1:2. Olympik se pokoušel o vstřelení vyrovnávací branky v powerplay a v čase 39:03 se jim to také povedlo. Helas se hned po rozehraní dostal do útoku a vybojoval roh, který provedli náramně a opět si vzali vedení na svou stranu. Olympik už zareagovat nedokázal a tak si moravané odvezli z Mělníka 3 body.

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Dnes nám zápas vůbec nevyšel. Helas předvedl kvalitnější výkon a vyhrál zaslouženě. Nám se rozpadly obě čtyřky, chybělo 5 hráčů. To bylo znát na sehranosti a nedařilo se nám dobře kombinovat. Hlavně díky výbornému výkonu brankáře Mareše a několika obětavým zákrokům hráčů v obraně jsme se drželi ve hře o body do poslední minuty. Tam jsme nezvládli ubránit dobře sehraný roh soupeře a to nás stálo důležitý bod.“

Lukáš Nečas, hráč Olympiku po Helasu: „Utkání bylo, tak jak už to s Brnem bývá, vyrovnané a hrálo se nahoru dolu. Výsledek 2:3 je pro nás ztrátou, jelikož v tabulce rozhodně nechceme být tam, kde momentálně jsme. Dokázali jsme minutu před koncem díky power-play vyrovnat, a o to je to více zdrcující, protože za dalších 20 vteřin jsme inkasovali rozhodující branku, na kterou už jsme nedokázali zareagovat. Děkujeme fanouškům za podporu i v těžkých chvílích. Věříme, že i nadále nás budou podporovat.“

Statistiky

Další aktuality

VÝSLEDKY: Znovu 2:1. Chrudim je krok od postupu do finále
VÝSLEDKY: Znovu 2:1. Chrudim je krok od postupu do finále 08.05.2021

Podívejte se na výsledky prvního semifinálového týdne v 1. FUTSAL lize.

PŘED ZÁPASEM: Dokáže Svarog srovnat semifinále s Chrudimí?
PŘED ZÁPASEM: Dokáže Svarog srovnat semifinále s Chrudimí? 07.05.2021

V sobotu je na programu druhé semifinálové utkání mezi Teplicemi a Chrudimí. První vzájemné měření sil přineslo mnoho emocí. Zřejmě se tedy máme na co těšit i nadále. Svarog přivítá východočeský celek ve sportovní hale v Chomutově. Utkání začíná v 19:00.

První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce
První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce 06.05.2021

Úvodní semifinálový souboj Plzně se Slavií nabídl skvělou a atraktivní podívanou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a k vidění byla řada šancí. Plzeň dokázala ve druhé půli otočit nepříznivé skóre a zvítězila 2:1. Interobal se ujal vedení 1:0 na zápasy.