Napínavý zápas do poslední vteřiny mohli vidět futsalový příznivci ve sportovní hale na Mělníku, kam přijel v pátek 24. ledna Helas Brno. Už před zápasem se vědělo, že se bude hrát o velmi cenné body pro oba týmy a podle toho zápas také vypadal. Takhle málo branek mělničtí diváci zažili naposledy před více jak 2 lety. Shodou okolností také v zápase s Brnem, kdy Olympik zvítězil 3:2. Nyní to skončilo rozdílem stejným, ale opačným.

Byla minuta do konce zápasu a stav 1:2. Olympik se pokoušel o vstřelení vyrovnávací branky v powerplay a v čase 39:03 se jim to také povedlo. Helas se hned po rozehraní dostal do útoku a vybojoval roh, který provedli náramně a opět si vzali vedení na svou stranu. Olympik už zareagovat nedokázal a tak si moravané odvezli z Mělníka 3 body.

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Dnes nám zápas vůbec nevyšel. Helas předvedl kvalitnější výkon a vyhrál zaslouženě. Nám se rozpadly obě čtyřky, chybělo 5 hráčů. To bylo znát na sehranosti a nedařilo se nám dobře kombinovat. Hlavně díky výbornému výkonu brankáře Mareše a několika obětavým zákrokům hráčů v obraně jsme se drželi ve hře o body do poslední minuty. Tam jsme nezvládli ubránit dobře sehraný roh soupeře a to nás stálo důležitý bod.“

Lukáš Nečas, hráč Olympiku po Helasu: „Utkání bylo, tak jak už to s Brnem bývá, vyrovnané a hrálo se nahoru dolu. Výsledek 2:3 je pro nás ztrátou, jelikož v tabulce rozhodně nechceme být tam, kde momentálně jsme. Dokázali jsme minutu před koncem díky power-play vyrovnat, a o to je to více zdrcující, protože za dalších 20 vteřin jsme inkasovali rozhodující branku, na kterou už jsme nedokázali zareagovat. Děkujeme fanouškům za podporu i v těžkých chvílích. Věříme, že i nadále nás budou podporovat.“

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.