Úvodní minuty ligového střetnutí s Mělníkem příliš radosti chrudimským fanouškům nepřinesly. Hráči Chrudimi se nemohli dostat do tempa, naopak hrozil soupeř, který několikrát protáhl pozorného brankáře Litviněnka. Postupem času se domácí ERA-PACK přece jen více a více dostával do nadějných šancí, úvodní trefu přinesla až střela Davida Drozda ze třinácté minuty první půle.

Nejtěsnější možné vedení favorizovaného mužstva nakonec vydrželo až do poločasové přestávky, poté se ale spustil nezastavitelný brankostroj. Krátce po návratu z kabin se podruhé prosadil David Drozd, na kterého navázal Everton Maxem. Mělník navíc velmi rychle nasbíral pět akumulovaných faulů a většinu druhého poločasu odehrál pod hrozbou desetimetrového kopu. Chrudimští svého soupeře válcovali.

Během druhé půle si nastřílené hattricky připsali David Drozd Evertonem, dvakrát se prosadil Max a po jedné úspěšné trefě přidali Felipe, Pavel Drozd a Michal Mareš, který suverénně proměnil nařízený desetimetrový kop. Do hry se nakonec dostal i Jakub Žďánský, jenž o čisté konto přišel po přízemní střele brankáře Šandy.

Chrudim nakonec porazila Mělník vysoko 11:1 a společně s Plzní nyní kotví na čele tabulky VARTA futsal ligy.

HODNOCENÍ UTKÁNÍ

Felipe Conde (trenér FK ERA-PACK Chrudim): „Odehráli jsme zcela odlišné poločasy. V prvním jsme vytvořili velké množství technických chyb, spousta šancí skončila nepřesnými střelami. Po přestávce jsme zlepšili koncentraci a přizpůsobili naši hru k lepšímu výsledku. Chtěl bych ocenit hru mladého týmu soupeře, který předvedl vynikající první poločas.“

Jakub Němec (trenér Olympiku Mělník): „Měli jsme asi nejmladší tým v historii ligy. První poločas mladíci Chrudim zaskočili a byli jsme více než vyrovnaným soupeřem. Stav 0:1 pro Chrudim byl pro naše sebevědomí velmi nadějný. Bohužel jsme nezvládli začátek druhého poločasu, Chrudim si vytvářela mnoho šanci, které se jí dařilo promenovat. Projevila se její vysoká kvalita a zkušenosti. Konečný výsledek je pro nás zklamáním, ale v prvním poločase si junioři ověřili, že mohou hrát vyrovnaně i s takto silným soupeřem.''

Statistiky

Další aktuality

PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma
PODCAST: Osobka uvádí druhý díl. Poslechntě si futsalové novináře a PR manažery na aktuální téma 20.03.2020

Druhý futsalový podcast OSOBKA se věnuje bohužel nejen příjemným tématům. Diskuzi o koronaviru a pozastavení soutěže jsme se vyhnout bohužel nemohli. Ale čeká vás i mnoho jiných témat společně s Radkem Klierem, Michalem Pavlíkem a Ondřejem Zlámalem. Diskusi moderoval Daniel Kolman.

Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací
Pro Hůlu je futsal jedničkou. Chce uspět se Svarogem i s reprezentací 14.03.2020

Dříve se ve sportu za obojživelníka považoval ten, kdo hrál na soutěžní úrovni fotbal i hokej. Podobných sportovců ale v dnešní době moc není, nejčastěji jsou obojživelníky ti, kteří sbíhají od fotbalu k futsalu a naopak. Drtivá většina z nich dává přednost fotbalu, Michal Hůla je výjimkou. Větší perspektivu vidí ve futsale.

VARTA futsal liga je přerušena
VARTA futsal liga je přerušena 12.03.2020

Svaz futsalu České repubiky přerušil do odvolání všechny své soutěže. Reagoval na základě čtvrtečního rozhodnutí Vlády České republiky.