Dane, jak bys zhodnotil nepovedený zápas s Plzní?
Zhodnotil bych ho tak, že za nepříznivý výsledek si můžeme sami. Rozhodly naše velké individuální chyby. Toho se musíme do příště vyvarovat. Myslím si, že tohle bylo v zápase rozhodující.

Slavia v polovině sezóny musela změnit trenéra, jak se ti pracuje pod trenérem Filingerem?
Myslím si, že pro klub je to špatné, když trenér odejde v polovině sezóny. Bylo to však rozhodnutí trenéra Božoviče, které je třeba respektovat. Musíme se připravit pod novým trenérem Davidem Filingerem. Zatím jsme neměli tolik času na přípravu, což bylo v utkání s Interobalem vidět. Věřím, že se to ale časem zlepší.

Daly se vypozorovat nějaké změny v trénincích nového trenéra v úvodním týdenním cyklu?
Na to ještě příliš času nebylo, takže se to takhle ze začátku říct nedá. Hlavně jsme trénovali power-play a protiútoky v různých přečísleních. Bohužel to v zápase s Plzní nevyšlo a musíme na tom zapracovat do příštích střetnutí.

V první polovině sezóny jsi určitou dobu v sestavě Slavie chyběl, o co šlo?
Bohužel jsem se zranil na tréninku. Natáhl jsem si postranní vazy v koleni. Nějakou dobu jsem se dával do pořádku. Nyní se mě ale už zdraví drží, ale na hřišti se ještě pořád hledám. Musím svůj výkon do dalších duelů zlepšit.

Jak si vnímal období, kdy jsi nemohl být na palubovce přítomen?
Mrzelo mě to. Mohl jsem pouze sledovat zápasy z hlediště a nemohl jsem klukům pomoct přímo na hřišti. S tím se ale bohužel nedalo nic dělat, zranění je součástí sportu.

Českou reprezentaci čeká v únoru kvalifikační boje o postup na MS, plánuješ tým trenéra Neumanna v Brně podpořit?
Máme s jednadvacítkou reprezentační sraz v Kadani. Tam nás čeká zápas proti Francii. Když to však bude časově vyhovovat a stihnu třeba jen jeden zápas, tak velice rád dorazím tým podpořit a budu držet palce, aby reprezentace postoupila.

Další aktuality

Plzeň v dohrávce 14. kola nezaváhala a porazila Nejzbach
Plzeň v dohrávce 14. kola nezaváhala a porazila Nejzbach 21.01.2020

Dohrávkou 14. kola pokračovala v úterý večer VARTA futsal liga v Plzni. Domácí Interobal hostil Nejzbach Vysoké Mýto. Západočeši se udrželi na špici tabulky po výhře 7:2.

Hájkův hattrick nasměroval Slavii k výhře
Hájkův hattrick nasměroval Slavii k výhře 20.01.2020

Slavia v neděli večer potvrdila roli favorita a odvezla z Českých Budějovic výhru 7:3. Svěřenci Davida Filingera aktivně napadali rozehrávku Dynama a rychle si vypracovali čtyřgólový náskok. Domácím se podařilo dotáhnout se dvakrát na dvougólový rozdíl, kontaktní branku ale nevstřelili. Daniel Hájek nastřílel svůj první hattrick, Radim Záruba se trefil dvakrát, po jednom gólu přidali Martin Brychta a Jan Křemen.

V úterý uvidíme živě dohrávku z Plzně
V úterý uvidíme živě dohrávku z Plzně 20.01.2020

V úterý večer uvidíme dohrávku 14. kola VARTA futsal ligy. Plzeň hostí Vysoké Mýto a zápas můžete od 20 hodin sledovat živě na Tipsport.cz a LSTV.cz.