Dane, jak bys zhodnotil nepovedený zápas s Plzní?
Zhodnotil bych ho tak, že za nepříznivý výsledek si můžeme sami. Rozhodly naše velké individuální chyby. Toho se musíme do příště vyvarovat. Myslím si, že tohle bylo v zápase rozhodující.

Slavia v polovině sezóny musela změnit trenéra, jak se ti pracuje pod trenérem Filingerem?
Myslím si, že pro klub je to špatné, když trenér odejde v polovině sezóny. Bylo to však rozhodnutí trenéra Božoviče, které je třeba respektovat. Musíme se připravit pod novým trenérem Davidem Filingerem. Zatím jsme neměli tolik času na přípravu, což bylo v utkání s Interobalem vidět. Věřím, že se to ale časem zlepší.

Daly se vypozorovat nějaké změny v trénincích nového trenéra v úvodním týdenním cyklu?
Na to ještě příliš času nebylo, takže se to takhle ze začátku říct nedá. Hlavně jsme trénovali power-play a protiútoky v různých přečísleních. Bohužel to v zápase s Plzní nevyšlo a musíme na tom zapracovat do příštích střetnutí.

V první polovině sezóny jsi určitou dobu v sestavě Slavie chyběl, o co šlo?
Bohužel jsem se zranil na tréninku. Natáhl jsem si postranní vazy v koleni. Nějakou dobu jsem se dával do pořádku. Nyní se mě ale už zdraví drží, ale na hřišti se ještě pořád hledám. Musím svůj výkon do dalších duelů zlepšit.

Jak si vnímal období, kdy jsi nemohl být na palubovce přítomen?
Mrzelo mě to. Mohl jsem pouze sledovat zápasy z hlediště a nemohl jsem klukům pomoct přímo na hřišti. S tím se ale bohužel nedalo nic dělat, zranění je součástí sportu.

Českou reprezentaci čeká v únoru kvalifikační boje o postup na MS, plánuješ tým trenéra Neumanna v Brně podpořit?
Máme s jednadvacítkou reprezentační sraz v Kadani. Tam nás čeká zápas proti Francii. Když to však bude časově vyhovovat a stihnu třeba jen jeden zápas, tak velice rád dorazím tým podpořit a budu držet palce, aby reprezentace postoupila.

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.