Zápas byl od úvodního hvizdu velmi vyrovnaný a dlouho se čekalo na první branku. Tu zaznamenali domácí ve 13. minutě po akci Vokouna a Gabča, který se dokázal uvolnit přes obránce a přízemní střelou k tyči rozvlnil síť. Démony inkasovaná branka nakopla a do poločasové přestávky byly lepším týmem. V 15. minutě se prosadil Fichtner, v 18. Rott po hrubce v mělnické obraně. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:1 pro severočechy.

Do druhé půle nastoupili hráči Olympiku jak vyměnění a hned v úvodu se prosadil kapitán Vokoun po rychlém brejku. Poté se dostali českolipští do několika šancí, ale v mělnické bráně čaroval brankář Mareš, který Olympik podržel skvělými zákroky. Ve 27. minutě šel domácí tým do vedení zásluhou Vokouna, který to vzal na sebe a prosadil se po jeho typické akci, kdy prošel po lajně kolem obránce a vypálil mezi nohy brankáře.

O chvíli později se dostali Démoni do oslabení. Brankář Bartůněk neudržel nervy a po ztrátě míče na půli hřiště úmyslně nakopl jednoho z domácích hráčů a po zásluze uviděl od rozhodčích červenou kartu. Do branky se tedy postavil náhradní brankář Kirov a začala přesilovka domácích. Už to vypadalo, že hráči z České Lípy oslabení zvládnou bez obdržené branky, ale 9 vteřin před koncem oslabení využil Gabčovi kolmé přihrávky Hrdina a poslal míč do odkryté branky.

Další branky se diváci v mělnické hale dočkali až ve 35. minutě. Tvrdou ranou z nějakých 12 metrů poslal do vedení Olympik 5:2 mladý Nečas. Démoni sáhli po hře bez brankáře a výhodu o jednoho hráče v poli navíc využili. Abrhám se ocitl sám před Marešem a dokázal ho prostřelit. Už běžela 38. minuta a Démoni ještě měli šanci se zápasem něco udělat. Jejich snahy ale zmařil domácí Hrdina a zvýšil vedení svého týmu opět o 3 branky. Hosté stále zkoušeli hrát bez brankáře a Olympik je dokázal ještě třikrát potrestat. V posledních 2 minutách se prosadil opět Hrdina a dvakrát dokonce brankář Olympiku Mareš. Olympik tedy zvítězil 9:3 a posunul se na 10. nesestupovou příčku!

Ohlasy

Jakub Němec, trenér Olympiku: "Pro nás to bylo nesmírně důležité utkání. Věděli jsme, že když vyhrajeme, tak se bodově srovnáme s týmy nad námi a dokonce se přiblížíme na bod play-off. Od začátku jsme byli lepším týmem a vyhráli jsme zaslouženě. Sice výsledkově poločas nebyl podle našich představ, neproměnili jsme dost šanci, které jsme si vytvořili a navíc inkasovali po dvou našich velkých chybách. Ale byl jsem klidný, protože jsem věděl, že se to musí zlomit a když budeme hrát stejně dál, tak branky přidáme. To se také stalo a celý druhý poločas jsme měli pod kontrolou. Jsem rád, že se nám podařilo druhý zápas po sobě zvítězit výrazným rozdílem a doufám, že dnešní výkon a výsledek přiláká ještě více diváků na další důležité domácí zápasy.”

Karel Kruliš, trenér Démonů: "Zápas jsme nezvládli. Po vyloučení našeho brankáře, který nás poslal do třech v poli, nám soupeř odskočil o dvě branky a z naší strany už to byla křeč o zvrácení výsledku. To se nepovedlo a pramenily z toho chyby, které soupeř trestal. Nedá se nic dělat - jsme ve hře o záchranu, musíme se koncentrovat a připravit na další důležitá utkání.”

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.