Vyrovnané skóre vydrželo v brněnské hale Vodova jen 75 sekund. To se totiž opřel do balonu slovenský reprezentant Martin Doša, jenž poslal ERA-PACK velmi rychle do vedení. Chrudimští měli v úvodu zápasu herně jasně navrch, postupem času výrazně navýšili i brankový rozdíl. V sedmé minutě prostřelil brankáře Mykytjuka nejlepší střelec Chrudimi Matěj Slováček, o dvě minuty později navíc využil precizního rohu Koudelky David Drozd, který upravil již na 3:0 pro hosty. Ani brankář Litviněnko se v prvním poločase zcela nenudil, ojedinělé příležitosti Helasu ale bravurně pochytal a poslal tým z Brna do kabin bez jediné gólové radosti.

Po pauze se tempo a obraz hry nijak výrazně nezměnil, domácí spoléhali na rychlé protiútoky, se kterými se ale Chrudimští dokázali hravě poradit. V pětadvacáté minutě usměrnil balon za záda střídajícího brankáře Konečné Martin Doša, který zvýšil již na rozdíl čtyř branek. Pátou branku v utkání vstřelil Matěj Slováček, bohužel pro něj prokázal vynikající střeleckou formu smolným zakončením do vlastní branky, čímž umazal nulu chrudimskému brankáři. Místo Litviněnka se mezi tři tyče postavil Jakub Žďánský, který v závěru zápasu sledoval jen tři gólové momenty svých spoluhráčů. Trefili se ještě Pavel a David Drozdovi, do střelecké listiny se po zaváhání domácího hráče zapsal také Michal Mareš. Chrudim zvítězila v Brně výsledkem 7:1 a stále zůstává na děleném prvním místě VARTA futsal ligy.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Kvalita soupeře byla během celého utkání na hřišti znát, bohužel za současných okolností pomýšlet na jakýkoliv bodový zisk je pro naše mladé mužstvo pouhá utopie. Špatná koncentrace v posledních třech minutách a tři naivní chyby při bránění standardních situací nás připravili o přijatelný výsledek. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství, které nás paradoxně posune zase o kousek dál v naší cestě.”

Felipe Conde (trenér, FK ERA-PACK Chrudim): „Zápas jsme začali velmi dobře a poměrně brzo se ujali tříbrankového vedení, které nám dalo potřebný klid do naší hry. Před zápasem jsem hráčům říkal, že bude potřeba udržet dostatečné množství koncentrace, protože jsme dlouho nehráli soutěžní utkání a tím pádem máme daleko do ideální formy. Kluci odvedli dobrou práci a udrželi zápas pod kontrolou. Řada z nich však ztratila rytmus a v zakončení se mýlila více než je u nich obvyklé. Ale to jsem očekával. Vzhledem k tomu, co jsme od zápasu plánovali, šlo vše velmi dobře.“

Statistiky

Další aktuality

Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat?
Kdo bude hrát VARTA futsa ligu v příští sezoně? A kdy se bude losovat? 15.06.2020

Letos poprvé se los ligových soutěží uskuteční živě facebookovém profilu Futsal FIFA Česká republika. Těšit se na něj můžete ve čtvrtek od 13.30 hodin. Kdo ale bude v soutěžích startovat? Kluby podávaly přihlášky k 10. červnu 2020. Na níže uvedeném seznamu jsou všichni, kteří splnili podmínky pro účast v ročníku 2020/2021.

Volný pohyb hráčů posunut
Volný pohyb hráčů posunut 03.06.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR na svém jednání 14. května 2020 schválil změny k volnému pohybu hráčů. Dlouho připravované přípravy ke spuštění volného pohybu hráčů ve struktuře SFČR se odsouvají až na červenec v období od 1. do 20. července 2020. V tomto termínu mohou volně přestupovat hráči bez registrované profesionální smlouvy i bez souhlasu svého současného klubu.

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.