Sparťané se mohli poprvé radovat už po čtyřech minutách hry, kdy po přihrávce od Tomáše Drahovského skóroval do poloprázdné hostující branky Mladen Kocič. V necelou půlminutu se prosadil sparťanský kapitán Tomáš Drahovský, v 8. minutě pak i Brazilec Wilde. Amadeu z první přízemní trefou poslal Spartu už do čtyřbrankového vedení, pak sice dokázal Tomáš Lipavský snížit, to ale Spartu nezastavilo. Wilde přidal druhou branku, o chvilku později skóroval i Mladen Kocič. Dvacet sekund před koncem prvního poločasu využil rychlý sparťanský brejk Amadeu.

Ve druhém poločase hra vypadala podobně, na branku Vysokého Mýta se valila nezastavitelná sparťanská ofenzíva, která vstřelila dalších sedm branek. Nejprve se trefil Wilde, o tři minuty později pak dvakrát Drahovský, který tak zkompletoval hattrick. Ve 30. se mohl z gólu radovat Brahimi, kterému náladu nezkazil ani druhý vysokomýtský gól v podání Michala Jiráského. Na závěr zápasu se ještě dvakrát prosadil Wilde, jednu branku přidal Mladen Kocič.

Beni Simitči, trenér Sparty: „My jsme Sparta a ta vždycky hraje na hřišti! Dnes nám chyběli Seidler, Vahala a Rick, ve druhém zápase Ligy mistrů chyběl Novak, ale pokaždé jsme vyhráli a tohle znamená, že vyhrál tým a ne jednotlivci. Tým, který jsem složil má proto velkou výhodu, jednou dá čtyři góly Seidler a když chybí, tak se vytáhne Wilde a dá dokonce pět. Tím chci říct, že náš tým je tak komplexní, že dvě nebo tři absence na tom nic nezmění, protože mimo hráče základu jsou tady i tací, kteří naskočí a plní úplně stejnou roli, prozatím to jsou Brahimi, Křivánek a Hora. Zápas a soupeře ani nechci hodnotit, dnes to vše šlo stranou, protože nám šlo jen o to dávat hodně gólů!“

Dohrávka 10. kola VARTA futsal ligy

AC Sparta Praha - 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto 14:2 (7:1)
Branky: 4. Kocič (Drahovský), 5. Drahovský, 8. Wilde (Novak), 12. Amadeu (Drahovský), 16. Wilde, 19. Kocič, 20. Amadeu (Kocič), 24. Wilde, 27. Drahovský (Wilde), 27. Drahovský (Kocič), 30. Brahimi, 37. Wilde (Drahovský), 38. Wilde, 39. Kocič – 14. Lipavský (Jiráský), 30. Jiráský.

Tabulka soutěže

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.