Helasu se vydařil vstup do zápasu a hned v první minutě mohl dostat míč do sítě užík, bohužel pro domácí si na Beránka nepřišel. Mrzet jej to nemuselo, neboť v šesté minutě sehráli pěknou akci Šarközy se zakončujícím Tomášem Poulem a druhý jmenovaný poslal míč do sítě. Hluchý moment z pohledu domácích přišel mezi třináctou a patnáctou minutou, kdy se dvakrát prosadili hosté. Nejprve Hric a o chvíli později Pouzar. S domácím celkem to notně otřáslo. Helas se však nevzdal a v závěru díky dvojici Poul a Šarközy dokázal otočit vývoj duelu.

Druhá půle byla ze začátku opatrná. Domácí tým se dostal do dvoubrankového vedení v 25. minutě, když se po chytrém pasu Lidmily prosadil Špička. Na něj reagoval během chvíle Hačka a opět to bylo jen o jednu branku. Podobně tomu bylo i o několik minut později, kdy se nejprve prosadil Šarközy, na kterého rychle nevázal Hačka - 5:4. To však Helas tentokrát nakoplo a 69 vteřin udeřil rovnou třikrát. Nejprve se druhého gólu dočkal Špička, následně zkompletoval hattrick Poul a svou první brankou v zápase se prezentoval Lukáš Matyska. V závěrečných minutách ještě dokázaly Budějovice dvakrát snížit, ale na dělení bodů to vliv nemělo. Helas bere tři body za výhru 8:6.

Ohlasy k utkání:

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): “Odehráli jsme velice těžké utkání, ve kterém se naplno projevila důležitost a specifická hra soupeře. V obranné fázi jsme dnes nepracovali dobře, Budějovice nám svoji jednoduchou hrou dělali velké problémy. S výkonem dnes nemůžeme být spokojeni, ale pozitivem je zisk tří bodů, které nám dávají klid do další práce.”

Radim Pouzar (hráč Dynama): "V utkání se střídaly pasáže, ve kterých měli jednou navrch domácí,jednou zase my. Neodehráli jsme špatný zápas, dokonce jsme možná domácí i přestříleli, ale nebyli jsme důslední v bránění standardních situací a Helas toho využil. Gratulujeme domácím k vítězství.”

Statistiky

Další aktuality

Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská
Igor Leovski: Po futsale se mi strašně stýská 04.05.2020

Makedonský reprezentant Igor Leovski prožil ve Slavii opravdu smolnou sezonu. Nejprve se ve druhém kole v Plzni zranil, podstoupil operaci a když se vracel po rekonvalescenci znovu do formy, přišel konec sezony kvůli epidemii. „Snad už jsem si všechnu smůlu vybral,“ doufá a posílá pozdravy ze svého domova.

Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony
Trenér Felipe Conde k předčasnému ukončení sezony 30.04.2020

Přinášíme vám vyjádření chrudimského trenéra Felipe Condeho k předčasnému ukončení soutěžního ročníku 2019/2020 a vyhlášení Chrudimi vítězem daného ročníku.

Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim
Výkonný výbor ukončil soutěžní ročník VARTA futsal ligy. Vítězem je Chrudim 14.04.2020

Výkonný výbor Svazu futsalu ČR ukončil na svém úterním zasedání k 15. dubnu 2020 nejvyšší ligové soutěže – VARTA futsal ligu, 2. ligu futsalu východ a západ. Nižší soutěže, které ještě nejsou dohrány, dostaly šanci soutěžní ročník dohrát.